E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

НАСЛІДКИ ВІДРАХУВАННЯ ІНОЗЕМЦЯ З УНІВЕРСИТЕТУ

Ні для кого не таємниця, що після підписання Україною асоціації з ЄС – стрімко підвищився відсоток в’їзду іноземців з різними цілями до України, адже, це безумовно підвищує вірогідність в’їзду в подальшому в Європейські держави для проживання, особливо це стосується “тяжких країн”, наприклад, Індії, Сирії, Афганістану, РФ, Африканських держав, тощо.

Впродовж декількох останніх років найпопулярнішою підставою для в’їзду в Україну іноземців являються навчання в українських ВУЗах. Відповідно до статистичних даних, іноземці вибирають в основному медичне або технологічне спрямування навчання. При підписанні контракту з університетом та прийняттям іноземця на навчання університет документує останнього посвідкою на тимчасове проживання в Україні через ДМС на весь термін навчання.

Якщо студент добросовісно навчається, не прострочує платежі за навчання та не порушує внутрішній порядок – проблем ніяких не виникає, але, якщо іноземець цього не робить і його вкінці відраховують з Університету, його чекають деякі складнощі, а саме:

  • виїзд за кордон протягом чітко окреслених ДМС термінів;
  • примусове повернення до держави свого громадянства;
  • заборона на в’їзд в Україну або ж депортація.

Повертаючись, знову ж таки, до статистичних даних ДМС, за останні 9 місяців 2021 року ДМС та іншими уповноваженими органами було прийнято рішення стосовно заборони на в’їзд в Україну по відношенню до 3 534 осіб. Особливо агресивно відносяться до студентів, відрахованих з Університетів або, які закінчили терміни свого навчання та вчасно не залишили територію України.

З чого все починається?

Якщо ми звернемось до законодавства України, то протягом 10 днів з моменту відрахування іноземців, університет повинен повідомити про це ДМС, яка в свою чергу, протягом декількох робочих днів від дня отримання даного повідомлення з університету скасовує термін дії тимчасової посвідки для іноземця та встановлює йому термін для виїзду з України. З практики, звичайний термін складає 7 днів або ж місяць. У випадку, якщо студент- іноземець не виконає дане рішення, – щодо нього можуть прийняти рішення про заборону на в’їзд в Україну, примусовий виїзд або депортацію.

Основними причинами виникнення подібних проблем є безпосередньо відсутність будь-яких трьохсторонніх відносин між університетом, іноземцем та ДМС.

Перш за все, університет не завжди вчасно інформує іноземця про відрахування (іноді, він може про це дізнатися через деякий час), по-друге, іноземці зовсім не розуміють українське законодавство та не знають про можливі наслідки після відрахування. І хоча, відповідно до основного закону України, 68 статті Конституції України, незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності, але ж наша компанія вважає, що університети зобов’язані на першому етапі знайомства зі своїм студентом провести профілактичну бесіду стосовно наслідків відрахування або закінчення терміну дії навчання.

По третє, коли вже ДМС формує рішення про скасування посвідки та встановлює терміну щодо виїзду з України – то необхідно належним чином повідомити про це іноземця, а не просто направити повідомленням рішення на адресу реєстрації місця проживання. Всі ми знаємо, що більше 50% авто і більше іноземців не проживають за адресою реєстрації свого місця проживання, що не являється порушенням закону.

Про це ще можна довго говорити, можна шукати винних, виводити алгоритми та аксіоми виникнення причин та підстав для заборони на в’їзд в Україну іноземцям, але основним залишається тільки одне – у кожного іноземця з першого дняперебування на території України повинен бути свій адвокат, який зможе вчасно вирішити будь-яке питання іноземця та попередити настання негативних наслідків. Тому, звертайтесь до юридичної компанії Приходько та партнери – наші адвокати зможуть Вам допомогти.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація