Фото: Наслідки банкрутства фізичної особи в Україні

«Кожен хто співпрацює з нами - звільняє себе від обтяжливих кредитів. Ми оформлюємо банкрутство "під ключ" по всій Україні!»

Колесник Ілля Олександрович

Спеціаліст з банкрутства фізичних та юридичних осіб. Надає юридичний супровід у процедурах банкрутства фізичних осіб, ФОП, юридичних осіб, а також закритті виконавчих проваджень, укладенні реструктуризації і мирових угод з фінансовими установами.

Зв'язатися зараз

Наслідки банкрутства фізичної особи в Україні

Час прочитання: 2 хв.

Процедура банкрутства для фізичних осіб є екстраординарним заходом у випадку, коли неможливо розрахуватися з боргами та зберегти фінансову стабільність.

Насамперед слід звернути увагу на наслідки та обмеження, що виникають після визнання фізичної особи банкрутом в Україні.

До законодавчо визначених наслідків банкрутства можна віднести такі:

  1. Після того, як фізичну особу визнано банкрутом, протягом наступних п'яти років не може бути відкрито провадження у справі про неплатоспроможність за її заявою. Це стосується ситуації, коли боржник не зміг виконати свої зобов'язання перед кредиторами і подав заяву про банкрутство. Однак, якщо боржник погасив усі борги в повному обсязі у порядку, передбаченому законом, то провадження у справі про неплатоспроможність може бути відкрите.
  2. Протягом п'яти років після визнання фізичної особи банкрутом, ця особа повинна письмово повідомляти про свою неплатоспроможність інші сторони, з якими вона планує укладати договори позики, кредитні договори, договори поруки чи договори застави. Це означає, що така особа зобов'язана чесно і відкрито інформувати своїх партнерів про свою фінансову ситуацію, щоб уникнути можливих проблем у майбутньому.
  3. Після того, як фізичну особу визнають банкрутом, вона не може вважатися такою, що має бездоганну ділову репутацію, протягом наступних трьох років.

Але з іншого боку банкрутство має позитивні наслідки. Які ж саме?

  1. Після закінчення процедури, фізична особа отримує звільнення від більшості або всього обсягу своїх боргів, що дає змогу розпочати життя з чистого аркуша. Це може бути особливо корисним, якщо борги перевищують здатність особи їх сплачувати та існує стійка загроза неплатоспроможності.
  2. У процесі банкрутства майно фізичної особи складає ліквідаційну масу, яка забезпечує вимоги кредиторів. Це означає, що кредитори можуть вимагати реалізацію майна фізичної з метою задоволення своїх вимог виключно у випадках, коли воно є частиною майнового комплексу, за допомогою якого будуть забезпечені їх вимоги. Таким чином, банкрутство може допомогти захистити майно фізичної особи від стягнення кредиторами.
  3. Процедура банкрутства може допомогти фізичній особі навчитися краще управляти власними фінансами. Під час процедури банкрутства фізична особа зобов'язана показати свої фінансові звіти за рахунками. Це може допомогти зрозуміти фінансові прогалини та розробити план дій для їх вирішення в майбутньому. Крім того, після процедури банкрутства фізична особа буде зобов'язана бути більш обережною у своїх майнових рішеннях, щоб уникнути повторення ситуації, яка спричинила її неплатоспроможність.

Юристи «PRIKHODKO & PARTNERS» допомагають з оформленням банкрутства «під ключ» з самого започаткування даної процедури, і готові стати вашими надійними партнерами у процесі списання проблемної заборгованості та убезпечити Вас від усіх можливих ризиків процесу. Для цього вам варто просто залишити заявку на нашому сайті. Комунікація ведеться будь-яким зручним для вас способом. Консультація дозволить виявити всі нюанси справи та спланувати подальший план дій. Для цього не зволікайте, і звертайтесь до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціаліст з банкрутства фізичних та юридичних осіб. Надає юридичний супровід у процедурах банкрутства фізичних осіб, ФОП, юридичних осіб, а також закритті виконавчих проваджень, укладенні реструктуризації і мирових угод з фінансовими установами.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація