Нарахували пеню під час воєнного стану, що робити?

«Кожен хто співпрацює з нами - звільняє себе від обтяжливих кредитів. Ми оформлюємо банкрутство "під ключ" по всій Україні!»

Колесник Ілля Олександрович

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз

Нарахували пеню під час воєнного стану, що робити?

Час прочитання: 3 хв.

Введення воєнного стану на території України змусило змінити звичайний спосіб життя українців. Донедавна люди могли отримувати кредити на різні потреби з впевненістю в стабільності. Зараз, з втратою роботи, зміною місця проживання через воєнні дії та несенням військової служби, люди втратили можливість виконувати свої кредитні зобов’язання. Тому виникла потреба у швидкому розв’язанні питань щодо кредитної заборгованості населення в умовах війни.

Зміни під час дії воєнного стану

Банки мають право вимагати повернення грошей і можуть використовувати це право, навіть через суд і арешт рахунків. Не слід ігнорувати повідомлення банку, проте спочатку, треба уважно прочитати інформацію, яку вони надсилають, переглянути умови кредитного договору та виписку з рахунку, щоб з’ясувати, які гроші підлягають поверненню.

ВАЖЛИВО ПАМ’ЯТАТИ! В Цивільному кодексі України наведено визначення щодо особи, яка взяла кредит або позику від банку або іншого кредитодавця, та не виконує свої фінансові зобов’язання вчасно. У разі цього, якщо така особа прострочує виконання платежу, то вона може бути звільнена від відповідальності перед кредитодавцем, і останній не може нараховувати штрафи чи пені за прострочення, що виникло після 24 лютого 2022 року та у період дії в Україні воєнного, надзвичайного стану та у тридцятиденний строк після його припинення або скасування, однак зверніть увагу, що нарахування відсотків все ще залишається.

Якщо ж так сталось, що банк додав неустойку (штраф або пеню) до суми боргу після 24 лютого 2022 року, то вам потрібно звернутися до банку і вимагати списати ці штрафні санкції. Розраховувати на автоматичне списання – не потрібно.

Нарахували пеню під час воєнного стану, що робити? - urb 9864 1 3 e1682015882785

 

Що ж робити коли все ж таки пеня нарахована?

Якщо на вас нарахували пеню під час воєнного стану, то ви можете звернутися до відповідного органу, який її нарахував, з заявою про списання пені. Для цього вам необхідно надати докази того, що ви не могли виконати своє зобов’язання вчасно з об’єктивних причин, пов’язаних з воєнним станом.

До таких доказів можуть входити:

  • Документи, що підтверджують, що ви перебували в зоні бойових дій або на території, де були запроваджені обмеження, пов’язані з воєнним станом;
  • Документи, що підтверджують, що ви були позбавлені можливості виконувати свої зобов’язання через пошкодження майна, втрату документів тощо;
  • Документи, що підтверджують, що ви зробили все можливе, щоб виконати своє зобов’язання вчасно.

Якщо ваші докази будуть визнані обґрунтованими, то орган, який нарахував пеню, зобов’язаний її списати.

Нарахували пеню під час воєнного стану, що робити? - urb 4423 1

У випадку, коли кредитна установа грубо порушує чинне законодавство, яке діє під час воєнного стану, особа має можливість відновити свої права через судовий шлях.

Для того, аби врахувати всі важливі аспекти, деталі та для досягнення позитивного для вас рішення, вам на допомогу завжди готові прийти юристи з компанії «Приходько та партнери». Тут Ви знайдете кваліфікованих спеціалістів, що допоможуть вам бути спокійними в такій ситуації.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація