Написання проекту договору про поділ майна між подружжям без нотаріального засвідчення

"Ваш успіх - наша мета: звернувшись до нас, ви отримуєте індивідуальний підхід, що забезпечує швидке та ефективне вирішення ваших юридичних питань."

Григорʼєва Анастасія Дмитрівна
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз

Написання проекту договору про поділ майна між подружжям без нотаріального засвідчення

Час прочитання: 3 хв.

Написання проекту договору про поділ майна між подружжям без нотаріального засвідчення є важливим юридичним інструментом, що регулює процес розподілу майнових цінностей у випадку розлучення або розірвання шлюбу за українським законодавством. У цій статті ми розглянемо особливості такого виду договору відповідно до чинного законодавства України.

Яка мета укладення договору про поділ майна між колишнім подружжям?

Договір про поділ майна між колишнім подружжям укладається з єдиною метою – визначення у добровільному порядку умов, за яких буде здійснений розподіл рухомого та нерухомого майна, грошових активів та цінностей, якими вони володіють спільно. В момент укладення договору спільна власність подружжя припиняється, а активи переходять у приватну власність відповідно до положень зазначених у договорі.

Якими є особливості такого договору?

Специфіка договору про поділ майна між подружжям проявляється в тому, що він може бути укладений як під час шлюбу, так і після його розірвання.

Крім того, він дозволяє сторонам відійти від головного принципу – рівності часток у спільній сумісній власності подружжя, і натомість виділяти частки певних активів як чоловікові, так і дружині відповідно до положень, які будуть прописані в цьому договорі. Це дозволяє подружжю розділити своє майно відповідно до будь-яких частин, як вони бажають (тобто можна визначити хто буде володіти повністю певним майном, а хто тільки частково тощо). До того ж, договір може містити положення про грошову компенсацію, яку має сплатити один із подружжя іншому в обмін на частину майна.

Станом на сьогодні, існуючі НПА майже не містять положень про порядок та умови досягнення угоди щодо поділу майна подружжя, а тому при вирішенні цього питання слід звертатися до загальних положень ЦКУ. За його положеннями істотною умовою будь-якого договору є його предмет. Тобто за таким договором потрібно визначити обсяг спільного нажитого майна, яке буде передано у власність кожному із подружжя. Також варто зазначити, якщо подружжя не зазначать майно, яке перебуває у спільній сумісній власності у такому договорі або воно буде набуте після його укладення, то воно підлягає розподілу на загальних підставах визначених у СКУ.

У якій формі варто укладати такий вид договору?

Форма договору про поділ майна подружжя відрізняється залежно від його предмета.

Якщо предмет договору між подружжям стосується поділу їхнього нерухомого майна, то такий договір повинен бути нотаріально посвідчений відповідно до законодавства. Про це говорить стаття 69 СКУ та наголошує Верховний суд України у свої постановах (Постанови від 19.02.2020 р. у справі № 266/5267/18, від 20.06.2018 р. у справі № 640/13903/16-ц).

Проте, якщо ж предметом договору поділу майна між подружжям виступає рухоме майно, то такий договір може бути укладений у простій письмовій формі, засвідчення нотаріуса не потрібно для такого договору.

Якщо ж вам потрібна допомога у написанні проекту договору про поділ майна між подружжям без нотаріального засвідчення, то зверніться до кваліфікованих юристів, які готові вам допомогти, а саме адвокатського бюро “Приходько та партнери”. Наші адвокати зрозуміють вашу ситуацію, допоможуть у складанні проекту договору та нададуть вам необхідну правову консультацію з питань, пов'язаних з розлученням та поділом майна.

Крім того, підписання такого договору може відбуватись у присутності юриста або адвоката нашої компанії який може засвідчити його чинність та правомірне підписання. А тому не зволікайте та звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація