Фото: НАПРАВЛЕННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ НА ЛІКУВАННЯ ЗА КОРДОН

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

НАПРАВЛЕННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ НА ЛІКУВАННЯ ЗА КОРДОН

Час прочитання: 2 хв.

Кабінет Міністрів України від 14 жовтня 2022 року у своїй постанові №1169 зазначив зміни в Порядку направлення осіб із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у зв’язку з військовою агресією російської федерації за кордон.

Особи, які наразі перебувають на військовій службі та які брали участь у заходах, необхідних для безпеки оборони України та перебували безпосередньо в районах здійснення зазначених заходів, мають право на отримання лікування за кордоном України за кошти державного бюджету. Для отримання такого лікування військовослужбовцю потрібно буде пройти декілька етапів.

  • По-перше, потрібно отримати направлення для лікування в іноземному закладі. Для отримання даного документу про лікування за кордоном потрібно скласти заяву в адміністрації закладу охорони здоров’я, у якій військовослужбовець проходить службу, а також підготувати клопотання про необхідність такого лікування. Наступним кроком дане клопотання надсилається відповідними закладами охорони здоров’я з пакетом документів про стан здоров’я заявника(про його дані та згоду до обробки інформації)до підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, міських держадміністрацій та інших центральних органів виконавчої влади.
  • По-друге, саме рішення про направлення на лікування за кордон приймає Комісія Міністерства охорони здоров’я. Також, до рішення приймаються до уваги витрати з направлення громадянина України за кордон(включаються витрати на оплату вартості лікування, відшкодування вартості проїзду та повернення).
  • По-третє, на основі висновку військово-медичного закладу складають направлення на лікування за кордон. Тобто потрібно отримати даний висновок, для цього необхідно також звернутися з клопотанням у довільній формі до закладу з доданням документів про згоду на лікування, згоду на обробку персональних даних закладам охорони здоров’я, виписки з медичної карти хворого. Після отримання клопотання складається комісія, яка розглядає ймовірність прийняття рішення про направлення на лікування за кордон України.

Також, важливо отримати згоду(письмове підтвердження) від іноземного закладу охорони здоров’я до якого військовозобов’язаний бажає приїхати на лікування. У згоді повинно бути зазначено що заклад охорони здоров’я готовий прийняти особу саме на безплатній основі лікування.

Тобто за наявності у військовослужбовця, який потребує лікування, усіх необхідних довідок, документів, відповідей та постанов закладів охорони здоров’я, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України про затвердження «Правил перетинання державного кордону громадянами України» №57-95-п, він має право на виїзд за кордон України задля отримання медичної допомоги.

Транспортування особи буде здійснюватись Міністерством охорони здоров’я, а в подальшому також Міністерством закордонних справ. Також, виїзд військовослужбовців на лікування можливий із супроводом одного з членів сім’ї першого ступеня споріднення(батьки, чоловік або дружина, діти особи, у тому числі усиновлені).

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація