Найпоширеніші причини відмови в отриманні гранту

Грант-менеджер, інвестиційний консультант

E-mail
osnach@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-13

Спеціаліст з підбору та залучення грантових коштів, написанню бізнес-планів та залучення інвестицій для бізнесу та громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Найпоширеніші причини відмови в отриманні гранту

Час прочитання: 3 хв.

Подання заявки на отримання гранту може бути важливим кроком для багатьох підприємців та організацій, оскільки це може забезпечити фінансову підтримку для реалізації важливих проєктів. Однак, процес отримання гранту може бути складним і не зрозумілим.

 

Щоб підвищити шанси на успіх, необхідно уникати поширених помилок, які можуть призвести до відмови:

 • Погана ділова репутація – грантодавці в першу чергу перевіряють заявника і співпрацюють тільки з надійними заявниками ( відсутність боргів перед державою, добра кредитна історія, відсутність судимостей та санкцій та інші критерії які важливі грантодавцю).
 • Проблеми з документами – банально прострочений паспорт, або помилки в реєстраційних документах, статуті та ін. навіть орфографічні помилки в назві компаніі, або прізвищі підприємця може бути причиною відмови, так як перший етам технічного відбору може перевірятись автоматично, без людського втручання.
 • Не запланували виконати умови гранту - Грантодавці дуже уважно стежать за тим, як виконуються проєкти, які отримали фінансування. Якщо вони бачать, що заявник не має чіткого плану реалізації гранту або не здатен виконати умови, заявка може бути відхилена.
 • Завдання проєкту повинні бути сформульовані чітко та конкретно за методологією SMART (Specific, Measurable, Achievable, Relevant, Time-bound). Неспроможність відповісти на ці критерії може стати причиною відмови у гранті.
 • Не зазначено детальне використання грантових коштів - Грантодавці хочуть бути впевнені, що їхні кошти будуть використані ефективно та згідно з метою проєкту. Недостатньо деталізоване (та аргументоване) планування витрат може призвести до відмови.
 • Грантодавці зазвичай бажають співпрацювати з тими, хто має певний досвід або експертизу в обраній галузі. Відсутність опису релевантного попереднього досвіду може послабити заявку.
 • Цільова аудиторія описана не за вимогами грантодавця - Грантодавці можуть мати конкретні вимоги щодо цільової аудиторії проєкту. Не відповідне описання або недостатні дані про кінцевих бенефіціарів можуть призвести до відмови.
 • Відсутність деталізованого плану по маркетингу – Важливо розуміти як цільова аудиторія вас знайде і дізнається про ваші послуги або продукт, тому відсутність детального плану по маркетингу може зменшити шанси на отримання гранту.
 • Важливо щоб витрати були реалістичними та обґрунтованими. Невірно обраховані або необґрунтовані статті витрат можуть негативно вплинути на заявку.
 • Грантодавці очікують, що проєкт матиме чіткі та конкретні цілі. Неспівпадання цілей проєкту з метою грантової програми може призвести до відмови.
 • Подання заявки на грант до програми, яка не відповідає характеру вашого проєкту, може бути неефективним. Грантодавці бачать, які проєкти є найбільш підходящими для їхніх умов, цілей і бажаного результату, і відхилять заявки, які не відповідають критеріям.
 • Дотримання вимог щодо оформлення документів і таблиць є важливим. Неправильно заповнені або неповні документи можуть призвести до відмови. Зазвичай у грантодавців є шаблони і чітко прописані поради як вірно заповнити заявку.

Подання заявки на грант - це складний та вимогливий процес, але з правильним підходом та увагою до деталей шанси на успіх значно збільшуються.

Пам'ятайте про те, що грантодавці бажають фінансувати якісні та перспективні проєкти, які мають позитивний вплив на суспільство.

Не поспішайте, ретельно підготуйтесь та звертайте увагу на усі дрібниці, що можуть вплинути на прийняття позитивного рішення щодо вашої заявки.

А якщо ви маєте бажання звільнити себе від усіх цих складнощів, не сумнівайтесь – звертайтесь до нас! Наша команда професіоналів допоможе вам створити переконливу та правильну заявку на грант, забезпечуючи максимальні шанси на успіх.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація