НАЦБАНК СКАСУВАВ ВИМОГУ ЩОДО ОБОВ’ЯЗКОВОГО ПРОДАЖУ ВАЛЮТНИХ НАДХОДЖЕНЬ

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

НАЦБАНК СКАСУВАВ ВИМОГУ ЩОДО ОБОВ’ЯЗКОВОГО ПРОДАЖУ ВАЛЮТНИХ НАДХОДЖЕНЬ

Час прочитання: 2 хв.

   З метою подальшого спрощення ведення бізнесу в Україні, Нацбанк скасовує вимогу щодо обов'язкового продажу валютних надходжень.

  Норма, яка зобов'язувала підприємців продавати 30% валютних надходжень на міжбанківському валютному ринку, перестала діяти з 20 червня 2019 року. Надходження бізнесу, зараховані на їх розрахункові рахунки протягом 19 червня, вже не підлягають обов'язковому продажу.

   Постанова Правління НБУ від 20.06.2019 р "Про внесення зміни до Положення про заходи захисту і визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті" від 18.06.2019 р № 78, завдяки якому скасовано обов'язковий продаж частини інвалютних надходжень.

   Ця постанова лаконічне, але в той же час надзвичайно важливе. Одним рішенням видалили розділ № ІІІ Положення про заходи захисту і визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затверджене постановою Правління НБУ від 02.01.2019 р №5, раніше встановлює вимогу про обов'язковий продаж 30% валютних надходжень.

  Нагадаємо: межа обов'язкового продажу знизилася до 30% інвалютних надходжень з 01.03.2019 р. Раніше на валютному ринку України продавали 50% надходжень.

   Набула чинності постанова з 20.06.2019 р (що передбачено п. 4 документа). Таким чином, в останній раз 30% інвалютних надходжень продавали на валютному ринку 19.06.2019 р. (коли розд. ІІІ Положення № 5 був ще живий). Це частина сум, що надійшли на розрахункові рахунки резидентів 18.06.2019 р.

   А ось надходження, зараховані на такі рахунки 19.06.2019 р., вже не підлягали обов'язковому продажу.

   Чергове валютне послаблення, за прогнозами регулятора, не повинно мати негативних наслідків для макрофінансової стабільності. За статистикою останніх років, коли норматив обов'язкового продажу валютних надходжень становив 50%, так і з 01.03.2019 р, коли він був зменшений до 30%, бізнес в цілому продавав більше 90% інвалюти.

   Тобто, по суті, для НБУ не повинен змінитися обсяг валютних надходжень, але змінився період, коли такі надходження резиденти будуть продавати.

   Останні ж більше не зобов'язані йти «по торованих рейках», продаючи частину валюти вже при її надходженні, що безумовно, дає більше свободи в поводженні з нею.

   Звертаючись в нашу компанію «Приходько і партнери», Ви отримуєте надійного і компетентного помічника з питань законного ведення бізнесу, бухгалтерського та кадрового обліку.

   Для отримання консультацій з юридичних та бухгалтерських питань - телефонуйте за контактними номерами.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація