Набуття громадянства України за народженням

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Набуття громадянства України за народженням

Час прочитання: 3 хв.

Тема громадянства України є актуальною завжди, а в умовах воєнного стану – особливо. Приміром, коли дитина народжується за кордоном від батьків, де обоє або один є громадянами України, батьки можуть тривожитися стосовно того, чи матиме вона українське громадянство. Варто детально торкнутися цього питання, аби розвіяти міфи та відповісти на актуальні питання. Також зазначимо, що такі теми належать до ключового фокусу практики адвокатського бюро «Приходько та партнери». Тому ви можете отримати якісну консультаційну допомогу та замовити юридичний супровід у взаємодії з державними органами, з якими вам потрібно контактувати, вирішуючи документальні питання.

 

Що говорить законодавство?

Питання, які стосуються політико-правового зв’язку особи з державою, котрий виявляється через громадянство, регулює Закон «Про громадянство України». Зокрема набуття громадянства за народженням висвітлено у ст. 7 згаданого нормативно-правового акту. Там йдеться про те, що дитина має громадянство України у випадках, коли:

  • Обоє батьків або один з них має громадянство України на момент народження дитини.
  • Дитина народилася на території нашої держави, а її батьки є особами без громадянства, однак проживають тут на законних підставах.
  • Дитина народилася в іншій країні від таких осіб без громадянства, котрі згадані у попередньому пункті. При тому громадянство іншої країни не було набуто.
  • Дитина народилася на території України від осіб, котрі є іноземцями та живуть тут законно. Водночас – не було набуто громадянство за походженням жодного з батьків.
  • Дитина народилася на території України від особи, котра тут має статус біженця чи отримала притулок. При цьому не було набуто громадянство за походженням жодного з батьків.
  • Дитина народилася в Україні від батьків, котрі є іноземцем та особою без громадянства і при цьому – живуть на території нашої держави законно. Водночас – громадянства за походженням того з батьків, хто є іноземцем, дитина не набула.
  • Дитину знайшли на території України, а обоє батьків є невідомими.

Та дитина, котра має право набути громадянство України за переліченими підставами, є громадянином нашої держави з моменту свого народження.

Коли потрібна юридична допомога?

У деяких випадках вам може знадобитися юридичний супровід, аби отримати документ, котрий засвідчує громадянство дитини. Особливо непросто це буває у ситуаціях, коли йдеться про народження дитини за кордоном. Потрібно взаємодіяти з консульською установою та надати передбачений законодавством пакет документів.

Варто відзначити, що по різних пунктах, перелічених у списку вище, перелік необхідних документів відрізняється.

 

Якщо ви хочете максимально спростити собі цю процедуру, то варто звернутися до експертів, які проконсультують та візьмуть на себе представницьку функцію у вашій взаємодії з державними органами та їх територіальними підрозділами чи представництвами в інших країнах.

Юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» пропонують своїм клієнтам широкий спектр юридичних послуг. У тому числі – це супровід питань, пов’язаних з набуттям громадянства нашої держави за народженням. Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться для уточнення інформації та зорієнтує щодо алгоритму дій для набуття громадянства України за народженням.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація