• Prikhodko&Partners
  • Ми і ЗМІ
  • Ми і ЗМІ
  • Стаття НА ЩО СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ ПРИ ОФОРМЛЕННІ ДОЗВОЛУ НА ІММІГРАЦІЮ В УКРАЇНІ І ПОСТІЙНОГО ВИДУ НА ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ ДЛЯ ІНОЗЕМЦЯ?
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

НА ЩО СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ ПРИ ОФОРМЛЕННІ ДОЗВОЛУ НА ІММІГРАЦІЮ В УКРАЇНІ І ПОСТІЙНОГО ВИДУ НА ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ ДЛЯ ІНОЗЕМЦЯ?

 Процес оформлення посвідки на постійне проживання за своєю природою досить складний. При зборі документів необхідно чітко усвідомлювати всі ризики, які можуть виникнути при подачі неправильно підготовлених документів, громадянство заявника та наявність наявних оригіналів документів, а також, цілісно оцінювати всю суб’єктивність в роботі співробітників міграційної служби при оформленні постійного виду на проживання.

 Процес оформлення постійного виду на проживання ділиться на два блоки:

  • перший блок – це отримання дозволу на імміграцію, згідно якого, іноземець клопоче про надання йому дозволу на імміграцію. Даний процес займає згідно із законодавством до 12 календарних місяців.
  • другий блок – це отримання самого постійного виду на проживання.

 На основі вже наявного дозволу на імміграцію, громадяни країн з візовим режимом в’їзду в Україну, повинні отримати відповідну візу в посольстві України в країні свого громадянства (або іншій країні, якщо є для цього свої підстави) для проведення процедури оформлення посвідки на постійне проживання в Україні .

 Винятком є ​​ті громадяни, які на момент підписання дозволу на імміграцію мали в Україні тимчасову посвідку на проживання. У такому випадку їм не потрібно буде отримувати візу. Громадяни країн з безвізовим режимом в’їзду в Україну, мають право відразу подати документи на постійне проживання після отримання дозволу на імміграцію. Головною умовою при цьому є законне перебування на території України на момент підписання дозволу на імміграцію. Законне проживання в даному контексті означає наявність тимчасової посвідки на проживання, продовження терміну перебування або ж знаходження в рамках дозволених 90 днів протягом останніх 180 днів.

 Проблематика починає вимальовуватися при оформленні дозволу на імміграцію. При оформленні постійного виду – майже ніколи не буває проблем.

 1) Значення адреси проживання / реєстрації місця проживання при оформленні дозволу на імміграцію.

 Якщо, іноземець перед подачею документів на дозвіл на імміграцію отримав тимчасову посвідку на проживання в Україні, то у нього повинна бути довідка з адресою проживання (форма 13), яку обов’язково потрібно пред’являти при подачі документів на дозвіл на імміграцію в Україну. Коли ж, у іноземця немає тимчасової посвідки на проживання в Україні, але він хоче подати документи на дозвіл на імміграцію і перебуває в Україні на законних підставах (90 днів, продовження терміну перебування або віза) – він повинен надати нотаріальне згоду власника будинку / квартири / інше на проживання такого іноземця в цьому будинку / квартирі / інше. Слід уважно поставитися до підбору квартири / будинку проживання. Після прийому документів співробітники міграційної служби відповідно до закону здійснюють ряд дій, спрямованих на встановлення наявності підстав для відмови у видачі дозволу на імміграцію в Україну для іноземця. Проведенням таких перевірок займаються Служба безпеки України та органи Національної поліції України. Дані органи встановлюють факт проживання за вказаною адресою, фізична присутність за вказаною адресою, наявність «поганий» характеристики даного адреси, кількість зареєстрованих або проживають осіб за вказаною адресою та інше. Якщо буде доведено наявність причин для відмови у видачі дозволу на імміграцію, – дані органи сповіщаю міграційну службу про це і відповідно, формується відмову у видачі дозволу на імміграцію в Україну. Повторний пакет документів можна подати тільки через рік.

 2) Значення реальності шлюбу при оформленні постійного виду на проживання.

 Через те, що фіктивність шлюбу встановлюється тільки в судовому порядку, багато іноземців вдаються до одруження з громадянками України «не по любові», не боячись наслідків і через 2 роки перебування в шлюбі, подають документи на дозвіл на імміграцію. Штучно створивши собі підстави для отримання постійного виду на проживання в Україні, іноземці не завжди розуміють значення всієї процедури. А саме, найпоширенішою причиною відмов у видачі дозволу на імміграцію на підставі шлюбу з громадянської України – є передчасне розірвання шлюбу. Якщо іноземець розриває шлюб до моменту отримання дозволу на імміграцію – йому відразу ж видають відмову. Так, як актовий запис реєстрації шлюбу в період оформлення дозволу (а це 12 місяців), перевіряється кілька разів.

 Розібрати і передбачити всі помилки і проблеми, які можуть виникнути в процесі оформлення дозволу на імміграцію – неможливо, але можна полегшити наслідки. Для цього, Вам необхідно звернутися до профільних юристів міграційного відділу юридичної компанії «Приходько і партнери».

 

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація