Фото: Мобілізація жінок-медиків

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

Мобілізація жінок-медиків

Час прочитання: 3 хв.

Однією з актуальних новин, які сколихнули інформаційний простір, є військовий облік жінок, які мають медичну та фармацевтичну спеціальності. Ця новина активно обговорюється та викликає в аудиторії багато запитань. Тож варто їх ретельно розглянути, аби розібратися у тому, що є правдою, а що – міфом.

Чи тотожні поняття військового обліку та мобілізації?

Ні, ці поняття не є тотожними, а постановка на військовий облік не означає автоматичної мобілізації. Ясна річ, що потрапляння людини до переліку військовозобов’язаних категорій населення уможливлює подальший призов до війська на відповідні спеціальності, але це не означає, що постановка на облік неодмінно матиме продовження у вигляді мобілізації.

Чи заборонять жінкам-медикам виїздити за кордон?

Згідно з новими законодавчими нормами, 1 жовтня жінкам-медикам та фармацевтам потрібно буде стати на військовий облік. Водночас представники Держприкордонслужби запевняють в тому, що наразі заборони виїздити за кордон для жінок-медиків немає. Про це говорять в і Мінобороні, однак додають, що потрібна спеціальна урядова постанова, аби на цю категорію не поширювалася вимога про заборону виїзду. Тому проблем з подорожами не повинно виникнути.

Якими є підстави для відстрочки від мобілізації?

На глибоке переконання нашої команди, поки рано думати аж так заздалегідь, адже сама постановка на облік займе певний час. Разом з тим, нагадаємо, якими є підстави для відстрочки від мобілізації. Серед них:

  • належним чином оформлений догляд за близьким родичем чи чоловіком, який цього потребує та за яким більш немає кому доглядати;
  • виховання неповнолітньої дитини самотужки;
  • виховання 3 та більше неповнолітніх дітей;
  • непридатність до військової служби за станом здоров’я;
  • служба в ЗСУ чоловіка;
  • наявність серед близьких родичів загиблих чи зниклих безвісти в часі АТО/ООС та повномасштабної війни.

Таким чином, законодавством ретельно врегульовані значимі питання, аби люди, які не можуть нести військову службу, мали підставу для того, щоб їх не призивали до війська. Але тут варто повторити думку, про яку ми вже згадували вище – постановка на облік не дорівнює неодмінній мобілізації. Тому не варто переживати завчасно. Головне – завжди мати під рукою телефон надійних юристів, які можуть допомогти консультацією або представництвом інтересів у взаємодії з уповноваженими органами, якщо така потреба дійсно виникне.

 

Чому варто звернутися до нас?

Військовий облік жінок – дражлива та непроста тема, на якій часто намагаються набрати перегляди, використовуючи клікбейтні заголовки. Однак це насправді веде до того, що багато інформації подається маніпулятивно, а аудиторія отримує стрес. Ідентичне можна сказати щодо непрофесійної аналітики законодавчих норм, де актуальна інформація іде уперемішку з сумнівними чи відверто неправдивими даними. Це спантеличує та не дає можливості сформувати власну об’єктивну думку про ті чи інші інформаційні приводи, які напряму торкаються читача.

З огляду на вищезазначене, варто звертатися до команди фахівців, яка знається на військовому праві та надасть консультацію щодо застосування правових норм конкретно у вашій ситуацій. Це дасть нагоду дізнатися об’єктивну інформацію – без маніпуляцій, залякувань та перебільшень. Ми регулярно стикаємося в роботі з запитами, пов’язаними з військовим правом. А ще тримаємо руку на пульсі ключових інфоприводів своєї сфери. Тож можемо якісно допомогти.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація