Мобілізація якщо дружина інвалід 3 групи

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в РТЦК та СП (військкоматі)

Зв'язатися зараз

Мобілізація якщо дружина інвалід 3 групи

Час прочитання: 3 хв.

В Україні продовжується загальна мобілізація та введення воєнного стану у зв’язку із вторгненням Росії. Призов на обов’язкову військову службу розповсюджується на чоловіків віком від 18 до 60 років.

Мобілізація якщо дружина інвалід 3 групи - audit test 1Що ж таке мобілізація та кого можуть мобілізувати?

Під поняттям «мобілізація» потрібно розуміти систему дій, спрямованих на підготовку збройних сил та державної інфраструктури до режиму воєнного стану у зв’язку з надзвичайними обставинами. Однак, дане поняття не розкриває всієї суті. Через це, породжуються численні питання, які потребують роз’яснення юристів.

Розповсюдженим питанням чи є можливість бути звільненим від мобілізації законним шляхом. Відтак, для осіб, які мають підстави по здоров’ю чи за сімейними обставинами, передбачено можливість отримання відстрочки. Проте, потрібно розуміти, що даний перелік є вичерпний.

 

У даній статті розберемо найпоширеніше питання: «Чи можуть мобілізувати, якщо дружина має інвалідність III групи?».

Розпочати потрібно з того, що Законі України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не міститься вказівка про інвалідність дружини саме третьої групи. Таким чином, мається на увазі, що дружина має бути інвалідом незалежно від уточнення групи. Тож, думки і твердження про те, що 3 група інвалідності не підходить для отримання відстрочки є помилковими.

Мобілізація якщо дружина інвалід 3 групи - mobilizacziya yakshho druzhina invalid 3 grupiОднак, якщо раніше можна було бути впевненим, що військовозобов’язаного не мобілізують при наявності інвалідності у дружини 3 групи, то наразі, потрібно враховувати зміни, стосовно утримання іншими особами.

Оскільки відповідно до статті 51 Конституції України повнолітні діти зобов`язані піклуватись про своїх непрацездатних батьків. Також відповідно до статті 202 Сімейного кодексу України, повнолітні діти зобов`язані утримувати батьків, які є непрацездатними та потребують матеріальної допомоги.

Проте, в одному з рішень суду, Суд дійшов висновку, що ТЦК та СП не може однозначно підтвердити відсутність у дружини з інвалідністю працездатних дітей та взагалі виключити можливість наявності працездатних дітей до прикладу від попередніх шлюбів.

Отже, з формулюванням «не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати» виникає безліч проблем та питань, які вимагають з’ясування на консультації відповідного фахівця. Для того, щоб не допустити помилок в оформленні відстрочки та не бути одразу мобілізованим, рекомендуємо підготуватися завчасно, зібрати весь необхідний пакет документів, написати заяву разом з юристом та замовити супровід адвоката в ТЦК та СП.

 

Мобілізація якщо дружина інвалід 3 групи - brand protection 2Яким чином оформити відстрочку?

З метою використання права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації особа повинна представити свій військовий обліковий документ та інші документи до ТЦК та СП.

На підставі аналізу цих документів військові органи приймають рішення щодо можливості або неможливості надання особі відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація