Фото: Мобілізація тих, хто не служив
E-mail
honcharenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-41

Юрист в галузі військових пенсій та військового права.

Зв'язатися зараз

Мобілізація тих, хто не служив

Час прочитання: 3 хв.

Під час воєнного стану, одним із ключових питань стає мобілізація до лав Збройних сил. Закон чітко визначає, що всі чоловіки віком від 18 до 60 років підлягають мобілізації, за винятком випадків, прямо передбачених законодавством. При цьому проходження строкової служби не є критерієм для звільнення від мобілізації.

Резерв для мобілізації

Особи, які не проходили строкову військову службу, формують так званий громадський резерв - особи, які можуть бути залучені для комплектування та поповнення рядів військових Збройних Сил України, Національної гвардії, інших військових формувань у разі мобілізації.

 

Єдиною умовою для їх мобілізації є придатність до військової служби за висновком ВЛК. Водночас зважаючи на відсутність попередньої військової підготовки, таких новобранців спершу необхідно навчити основам військової справи в навчальних центрах чи на полігонах до того, як вони зможуть безпосередньо долучитися до бойових дій.

Саме тому їх не можна одразу відправляти на передову без належного навчання. Цей резерв є важливим джерелом для періодичного ротаційного поповнення особового складу в разі триваючого збройного конфлікту та потреби в додаткових силах.

Підстави для звільнення від мобілізації

Виключення з мобілізації та звільнення від виконання військового обов'язку можливі виключно у випадках, прямо передбачених чинним законодавством України. Закон чітко визначає вичерпний перелік пільг та підстав для надання відстрочки від призову чи встановлення броні для окремих категорій громадян.

Зокрема, право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації мають студенти, працівники стратегічних підприємств, багатодітні батьки, опікуни непрацездатних осіб тощо.

В інших випадках, крім прямо визначених законом, відмова від мобілізації є неправомірною та тягне за собою юридичну відповідальність згідно з чинним законодавством.

Належна військова підготовка

Як вже було зазначено, громадяни, які раніше не проходили військову службу, перед відправленням до військових частин мають пройти обов'язкову підготовку у навчальних центрах Збройних Сил України. Метою такої підготовки є надання новобранцям необхідних навичок володіння зброєю, тактичної підготовки та засвоєння основ військової справи.

Важливо! Відправлення мобілізованих на передову без належного рівня підготовки та навичок поводження зі зброєю категорично заборонено.

Разом з тим, на практиці непоодинокими є випадки порушення цих норм через людський фактор та зловживання службовим становищем. Трапляються ситуації, коли призовників намагаються відразу відправити в зону бойових дій, оминаючи етап навчання та підготовки.

Захист прав під час мобілізації

Попри чіткі вимоги законодавства, на практиці непоодинокими є випадки порушення прав цивільних осіб, яких мобілізують до лав Збройних Сил без належної підготовки.

Якщо ви стикнулися з подібними порушеннями під час мобілізації або у вас виникли сумніви щодо правомірності дій, не піддавайтесь на провокації та емоції, поводьтесь виважено і коректно.

 

Не зволікайте і негайно звертайтесь за правовою допомогою до досвідчених фахівців компанії «Приходько та партнери» у сфері військового права. Наші адвокати ретельно вивчать вашу ситуацію, нададуть вичерпні консультації щодо ваших прав і обов'язків за законом, допоможуть грамотно оформити звернення до уповноважених органів та, за потреби, представлятимуть ваші інтереси в суді.

Вчасне звернення до професіоналів дозволить оперативно відновити справедливість та належним чином захиститися від свавілля. Щоб отримати консультацію або допомогу юриста по мобілізації - заповніть форму на сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
honcharenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-41

Юрист в галузі військових пенсій та військового права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація