МЕТОДИ ЗАХИСТУ ПОРУШЕНИХ ПРАВ У ПОДАТКОВИХ ПРАВОВІДНОСИНАХ

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

МЕТОДИ ЗАХИСТУ ПОРУШЕНИХ ПРАВ У ПОДАТКОВИХ ПРАВОВІДНОСИНАХ

Час прочитання: 2 хв.

У відносинах з податковою службою платникам податків, для захисту свої прав необхідно розуміти всі можливі варіанти та алгоритми своїх дій. На практиці, кожне підприємство за свою діяльність отримувало від податкової служби податкові повідомлення-рішення, податкову вимогу чи інші рішення, що на думку представників бізнесу порушувало їх права. На жаль, велика кількість підприємців, отримавши такий «подарунок» від податкової служби банально не розуміють що з ним робити.

До відома, на сьогодні кожен платник податків, вважаючи свої права порушеними може їх захищати через процедуру адміністративного або судового оскарження.

Так, процедура адміністративного оскарження – тобто подання скарги до вищестоящого органу податкової служби по суті є вирішенням спору в досудовому порядку.

Зокрема, ст. 56 Податкового кодексу України передбачає можливість оскарження рішень контролюючих органів в адміністративному чи судовому порядку.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов’язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення

Така скарга має бути подана до ДПС України протягом 10 календарних днів після отримання оскаржуваного рішення. Якщо вказаний термін буде пропущений – така скарга розглядатись не буде.

Контролюючий орган, протягом 20 календарних днів з моменту отримання скарги на рішення зобов’язаний надати вмотивоване рішення. При цьому, строк розгляду такої скарги може бути продовжений на строк не більше 60 днів.

У разі якщо, протягом зазначеного терміну Державна податкова служба України не надасть вам відповіді – скарга буде вважатися задоволеною в повному обсязі.

Варто зауважити, що адміністративному оскарженню не буде підлягали грошове зобов’язання, яке платник податків визначив самостійно.

Процедуру судового оскарження підприємство може застосовувати як після адміністративного оскарження, так і оминаючи його.

При цьому, необхідно дотримуватись встановлених Кодексом адміністративного судочинства України процесуальних строків. Так, ст. 122 КАСУ передбачає, що за загальним правилом, для захисту своїх прав та свобод особа може звернутися протягом 6 місяців, з дня коли така особа мала дізнатися про порушення її прав. У разі ж застосування процедури досудового врегулювання спору такий строк буде становити 3 місяці. Крім того, в деяких випадках можуть встановлюватись інші строки на звернення до суду, як на приклад, 1 місяць після завершення процедури адміністративного оскарження податкового повідомлення рішення.

Не залежно від того, який метод захисту своїх прав ви обрали, варто пам’ятати, що обов’язок доведення правомірності рішення буде покладатися на контролюючий орган.

Звертаючись до фахівців юридичної компанії «Приходько та партнери» Ви можете бути впевнені, що Ваші права будуть захищені.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація