МЕХАНІЗМИ ІНВЕСТУВАННЯ У НЕРУХОМІСТЬ

«Ми зробимо для Вас міцний юридичний фундамент!»

Овсянко Ангеліна Володимирівна
E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз

МЕХАНІЗМИ ІНВЕСТУВАННЯ У НЕРУХОМІСТЬ

Час прочитання: 2 хв.

Одним із механізмів залучення коштів інвесторів у фінансування будівництва житла є Інститут спільного інвестування (ІСІ). ІСІ є корпоративний та пайовий інвестиційні фонди. Корпоративний інвестиційний фонд є юридичною особою, яка утворюється у формі акціонерного товариства. Пайовий же інвестиційний фонд не є юридичною особою, а створюється компанією з управління активами (КУА), якою в подальшому і здійснюється управління активами цих фондів.

Найбільш популярними та поширеними моделями фінансування будівництва житла через ІСІ є форвардний контракт (один з різновидів деривативів).

Форвардний контракт –  це угода, яка засвідчує зобов’язання особи придбати або продати базовий актив у визначений час та на визначених умовах у майбутньому, з фіксацією цін такого продажу на момент укладення контракту.

Умовно схему інвестування у будівництво житла через форвардний контракт можна поділити на три етапи

Початковий

На даному етапі не бере участь інвестор. Компанія забудовник звертається до товарної біржі, яка на своєму електронному майданчику відповідно до укладеного із забудовником договору, організовує та проводить відкритий аукціон на продаж майнових прав на об’єкти нерухомого майна, шляхом укладення форвардного контракту. Далі КУА, яка управляє активами фонду бере участь в цьому аукціоні з метою укладення форвардного контракту. За результатами аукціону, між забудовником та КУА укладається форвардний контракт, предметом якого є базовий актив, а саме, наприклад, майнові права на квартиру, яка стане об’єктом нерухомості в майбутньому. Даний контракт реєструється товарною біржою.

МЕХАНІЗМИ ІНВЕСТУВАННЯ У НЕРУХОМІСТЬ - urb 9984 2

На другому етапі вже з’являється інвестор

Інвестор звертається до забудовника з метою інвестування. Далі від його участі подається заявка на участь в відкритому аукціоні та разове замовлення на купівлю такого форвардного контракту. При цьому всі документи подаються до товарної біржі. За результатами аукціону, між КУА та інвестором укладається договір купівлі-продажу форвардного контракту. На виконання вказаного договору, інвестор сплачує на адресу фонду грошові кошти (розмір визначається у договорі). Після повної оплати відбувається передача деривативу від КУА на адресу інвестора, про що складається акт.

На третьому етапі виникають відносини між забудовником та інвестором

Інвестор звертається до забудовника та пред’являє до виконання форвардний контракт, про що складається акт прийому-передачі такого контракту. Паралельно укладається договір купівлі-продажу майнових прав на квартиру. Далі інвестор зобов’язаний сплатити кошти на адресу забудовника. Після завершення будівництва між забудовником та інвестором складається акт прийому-передачі майнових прав. Також забудовник передає усі необхідні документи з метою подальшої реєстрації права власності. Кінцевим результатом є отримання витягу з Реєстру речових прав.

Якщо у Вас виникли додаткові запитання– звертайтеся до юристів юридичної компанії «Приходько та партнери», ми з радістю Вам допоможемо, оскільки маємо багаторічний досвід у сфері нерухомості.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація