Мати інвалід 2 групи мобілізація
E-mail
lavreniuk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-22

Спеціалізується у питаннях мобілізації військовозобов’язаних осіб, а саме надання правового висновку, оформлення відстрочки від мобілізації, питання ВЛК та оскарження рішення ВЛК. Юридичні консультації для військовослужбовців, складання рапортів, адвокатських запитів, супровід при звільненню з військової служби, отримання належних виплат військовим та ін.

Зв'язатися зараз

Мати інвалід 2 групи мобілізація

Час прочитання: 3 хв.

Мобілізація є чутливою темою для багатьох українців. Особливо це стосується тих, хто має на утриманні непрацездатних родичів. Ще до червня 2023 року, військовозобов’язані мали право на відстрочку від мобілізації за наявності I або II групи інвалідності у батьків. Після внесення змін до ЗУ “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” одного факту інвалідності замало.

На сьогодні, щоб скористатися правом на відстрочку за абзацом 11 ст. 23 вказаного закону, потрібно підтвердити, що не має інших осіб, які можуть утримувати матір з II групою інвалідності. І це стало справжньою проблемою в реалізації цього права на відстрочку, оскільки законодавчо не прописано, як має підтверджуватися даний факт. Тобто, на рівні закону не прописаний алгоритм підтвердження того, що відсутні інші особи крім військовозобов’язаного, які можуть утримувати матір з II групою інвалідності.

Мати інвалід 2 групи мобілізація - information deskЧи можуть мобілізувати, якщо мати інвалід?

Так, якщо особа не зможе підтвердити того факту, що саме вона утримує матір з II групою інвалідності. Таким чином, якщо у вас є мати, яка є особою з інвалідністю І чи ІІ групи, то вас не можуть мобілізувати за наявності підтвердження факту утримання.

 

Мати інвалід 2 групи мобілізація - brand protection 2Як отримати відстрочку?

Для отримання відстрочки від мобілізації необхідно звернутися до ТЦК та СП, в якому на обліку перебуває військовозобов’язаний. 

При зверненні до ТЦК  необхідно надати такі документи:

  • Заяву про надання відстрочки
  • Копію паспорт громадянина України та ідентифікаційного коду;
  • Копію довідки МСЕК про наявність у матері інвалідності І чи ІІ групи або копію пенсійного посвідчення;
  • Документи, які можуть підтвердити відсутність інших осіб здатних утримувати матір (довідка про склад сім’ї, розірвання шлюбу матері з батьком, нотаріальна заява матері про те, що в неї немає інших дітей.

Мати інвалід 2 групи мобілізація - gry 4843

Мати інвалід 2 групи мобілізація - group protectionСупровід адвоката

Супровід адвоката при отриманні відстрочки від мобілізації не є обов’язковим. Однак, адвокат може допомогти вам у таких питаннях:

  • З’ясувати, які документи необхідні для отримання відстрочки.
  • Підготувати необхідні документи.
  • Подати необхідні документи до військового комісаріату.
  • Оскаржити рішення військового комісаріату про відмову у видачі відстрочки.

Вартість супроводу адвоката визначається за домовленістю сторін.

 

Адже, якісна правова допомога є запорукою успіху у багатьох сферах життєдіяльності людини.

Правова допомога – це комплекс послуг, які надаються юристом з метою захисту прав та інтересів клієнта. Якісна правова допомога передбачає надання клієнту повної та достовірної інформації про його права та обов’язки, а також допомогу в їх реалізації. А знання своїх прав під час дії воєнного стану є життєво необхідним. Щоб отримати консультацію або допомогу юриста – заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв’яжеться.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація