Максимальний розмір пенсії військовослужбовцям
E-mail
honcharenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-41

Юрист в галузі військових пенсій та військового права.

Зв'язатися зараз

Максимальний розмір пенсії військовослужбовцям

Час прочитання: 3 хв.

Захист і соціальна підтримка військовослужбовців, котрі присвятили своє життя служінню та обороні Батьківщині, ризикуючи власним здоров'ям і навіть життям, є одним з пріоритетних обов'язків держави. Одним з ключових напрямків такого соціального захисту є пенсійне забезпечення колишніх військових. Саме належний рівень пенсій дозволяє їм гідно жити після звільнення зі служби, не турбуючись про фінансову скруту.

Обмеження максимального розміру пенсій військовослужбовців

Законодавством встановлено граничний розмір пенсій, який може отримувати військовослужбовець-пенсіонер. Це стосується усіх видів пенсій - за вислугою років, по інвалідності чи по втраті годувальника.

 

До розрахунку цього граничного розміру включаються всі можливі надбавки, підвищення, додаткові виплати, індексації та інші доплати до пенсії, які передбачені чинним законодавством. Єдиним винятком є доплата до надбавок окремим категоріям осіб з особливими заслугами перед країною - вона не враховується при розрахунку граничного розміру.
Власне граничний розмір пенсії не може бути більшим, ніж десять прожиткових мінімумів, встановлених державою для осіб, які втратили працездатність. Таким чином держава обмежує максимально можливий розмір пенсійних виплат.

Судова практика та позиція

Спочатку суди по-різному підходили до питання обмеження пенсій військових через відсутність єдиної позиції Верховного Суду. Результат залежав лише від конкретного судді.

Проте ситуація змінилася після рішення Конституційного Суду 2016 року, яким було визнано неконституційним саме обмеження розміру пенсій військовослужбовців. Це усунуло правову невизначеність.

Внаслідок цього окружні суди стали переглядати попередні рішення на користь пенсіонерів, а Верховний Суд підтвердив позицію про незаконність обмежень у своїх висновках.
Отже, тепер будь-які спроби Пенсійного фонду обмежити пенсії військових є протиправними, адже суперечать Конституції та правовим висновкам вищих судових інстанцій.

Яким чином можливо зняти обмеження щодо максимального розміру пенсії?

На сьогодні, позбутися незаконного обмеження пенсії військовослужбовців можливо лише через суд, оскарживши дії Пенсійного фонду.

Аби суд задовольнив позов про перерахунок, має існувати вже підтверджене обмеження конкретного пенсіонера. Інакше є ризик отримати відмову через відсутність порушення права на цей момент.

Фактично доводиться звертатися до суду двічі. Спочатку - щоб зобов'язати Пенсійний фонд перерахувати пенсію на підставі оновленої довідки чи інших змін. Коли після цього пенсія має перевищити ліміт, треба знову звертатися, аби зняти незаконне обмеження.

На жаль, судді формально підходять до цього питання, вважаючи, що обмеження відбудеться лише в майбутньому. Такі дії суперечать принципу верховенства права.

Допомога юриста

Звернення до фахівців юридичної компанії "Приходько та партнери" - значно підвищує шанси на успішне відстоювання права військового пенсіонера на гідний розмір пенсії без незаконних обмежень.

 

Кваліфікований адвокат може здійснити такі кроки:

  • Дати детальну консультацію щодо прав та можливих способів захисту інтересів пенсіонера.
  • Скласти обґрунтовану позовну заяву, враховуючи усі тонкощі законодавства та правові позиції судів.
  • Зібрати та подати необхідні докази.
  • Представляти інтереси у суді, кваліфіковано відстоюючи ваші права.
  • Скласти апеляційну скаргу у разі необхідності оскарження неправомірного рішення суду.
  • Домогтися справедливого та законного рішення у вашій справі.

Наші адвокати мають великий досвід відстоювання пенсійних прав військовослужбовців. З нами ви можете бути впевнені в успішному результаті. Щоб отримати консультацію або допомогу у пенсійних справах - заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація