Максимальна пенсія військовослужбовців у 2024 році

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців, у тому числі (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права.

Зв'язатися зараз

Максимальна пенсія військовослужбовців у 2024 році

Час прочитання: 3 хв.

У 2024 році відбулися зміни, котрі торкнулися максимального розміру пенсії військовослужбовців. Так, він збільшився із 20930 до 23610 гривень. Нескладно спрогнозувати те, що у зв’язку з цими змінами будуть виникати все нові судові спори з Пенсійним фондом України. Законодавство, практика Конституційного суду та розбіжності у баченнях між самим пенсіонером та представниками ПФ – те, що створює комплексну ситуацію, яка потребує юридичного супроводу від фахівців. В адвокатському бюро «Приходько та партнери» працюють саме такі юристи, котрі здатні допомогти клієнтам у питаннях, пов’язаних з пенсійним правом.

Якою є максимальна пенсія без обмеження по розміру?

Важливою в цьому контексті є законодавча норма про індексацію пенсій, розмір яких перевищує 10 прожиткових мінімумів. Відповідно до пункту 2 Постанови №185, індексування пенсії здійснюється у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.

 

Якщо пояснити це більш простими словами, то, так само, як і при індексуванні військових пенсій у 2022 та 2023 роках, індексація пенсії з 01 березня 2024 року буде нарахована, проте, не буде виплачуватися наступним категоріям військових пенсіонерів:

  • тим, кому вона виплачується на рівні не більше десяти прожиткових мінімумів для осіб, котрі втратили працездатність. Це означає, що до пенсії встановлюватиметься обмеження по максимальному розміру, яке з березня 2024 року складає 23 610,00 гривень;
  • особам, які в судовому порядку відстояли своє право на виплату пенсії без обмеження максимальним розміром та отримують пенсію в повному розмірі її нарахування.

Це означає, що своє право на отримання індексації пенсії з 01 березня 2024 року згаданій категорії військових пенсіонерів знову доведеться відстоювати в судовому порядку.

Якими є висновки з цієї ситуації?

По-перше, варто відзначити те, що нічого принципово нового не трапилося. Ідентична ситуація в питанні обмеження максимального розміру пенсії мала місце в 2022 та 2023 роках. Тому для юристів, які супроводжують подібні справи, вони вже є звичними. Це значить, що у таких кейсах добре відпрацьований алгоритм захисту інтересів клієнтів.

По-друге, потрібно пам’ятати про практику Конституційного Суду, яку ми регулярно згадуємо у своїх матеріалах і яка свідчить про те, що обмежувати конституційне право громадян на те пенсійне забезпечення, котре їм належить, є незаконним. Тому подібні справи є виграшними – і це ключовий висновок, про який варто пам’ятати клієнту.

 

По-третє, відстоювати свої права та законні інтереси самотужки буває складно. Тому значно краще довірити представництво в суді тим фахівцям, котрі справді знаються на такій роботі та здатні допомогти дійсно якісно та максимально оперативно, наскільки це можливо в такій ситуації.

Чому варто звернутися саме до нас?

Юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» регулярно супроводжують справи, які стосуються відстоювання прав та законних інтересів пенсіонерів, де відповідачем виступає Пенсійний фонд. Зокрема – це спрямовано на допомогу в кейсах, де йдеться про штучне обмеження максимального розміру пенсії. Тому ми знаємо, як діяти, аби якісно допомогти клієнтам у таких справах.

Заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація