Лист-пояснення до банку щодо походження коштів

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Лист-пояснення до банку щодо походження коштів

Час прочитання: 3 хв.

На сьогодні законодавство чітко встановлює механізми фінансового моніторингу, які покликані сприяти тому, щоб не було відмивання коштів, незареєстрованої підприємницької діяльності та корупції. Фінансовий моніторинг може бути державним та проводитися на рівні Національного банку. Це стосується централізованого рівня та регуляторної політики. А також він може бути первинним. Такий моніторинг проводять банківські установи. Якщо пояснювати це більш простими словами, то в кожному банку є відділ моніторингу, який слідкує за операціями по картках та рахунках. Відповідно – підозрілі, на точку зору банку, операції можуть бути заблоковані.

 

З якої суми починається обов’язковий моніторинг?

Коли ми говоримо про обов’язковий фінансовий моніторинг, то він починається з операцій на суму від 400 тисяч гривень. Саме так це визначено законодавством. Тож при таких операціях банк вимагатиме пояснення. Але, окрім цієї обов’язкової умови, є й інші обставини, які у сукупності можуть стати підставами для того, щоб представники банку вимагали пояснень стосовно здійснюваних фінансових операцій. Як свідчить практика, це часто буває, коли:

  • по вашій картці щодня проходить кілька десятків транзакцій;
  • ваші банківські операції за останній час стали відрізнятися від тих, котрі були для вас характерними раніше;
  • ви почали отримувати перекази з територій прикордоння;
  • вам щодня приходять однакові невеликі суми, які можуть побічно свідчити про придбання товару на таку вартість та ведення незареєстрованої підприємницької діяльності.

У кожному з випадків, коли йдеться про лист-пояснення до банку, потрібно дивитися передусім на причину, яка стала підставою для такої дії. І вже, відштовхуючись від цього, формулювати саме пояснення. Якщо ви потребуєте юридичної консультації та супроводу такої взаємодії, то можете звернутися до юристів адвокатського бюро «Приходько та партнери». Ми спеціалізуємося на таких кейсах та допоможемо вам зорієнтуватися щодо доречних дій у правовому полі, відштовхуючись від об’єктивних обставин саме вашої фінансової історії.

Які документи можуть бути підтвердженням походження коштів?

Варто відзначити, що чинне законодавство не встановлює конкретного пояснення стосовно того, що слід розуміти під походженням коштів. У кожній ситуації це буде своє пояснення в залежності від реальних факторів появи у вас тієї чи іншої суми. Приміром, документом, котрий підтверджує походження коштів, може бути декларація про майновий стан і доходи. Також тут може йтися про декларацію про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру. Може бути декларація підприємця, подана до ДПС, або фінансова звітність, подана юридичною особою-набувачем.

 

Вище були наведені лиш окремі приклади документів. Насправді їх може бути значно більше. Тож звертайтеся до нас – і ми допоможемо зорієнтуватися. Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» регулярно працює в царині таких клієнтських звернень. Тож ми знаємо, як гармонізувати вашу взаємодію з уповноваженими представниками банківських установ, коли потрібно написати лист-пояснення. Документ буде складено у відповідності до всіх вимог, які є до нього актуальними.

Щоб отримати консультацію або юридичну допомогу з питань фінансового моніторингу або податкового права - заповніть форму на нашому сайті і наш адвокат з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація