Фото: Ліки на основі канабісу: правила виробництва і продажу для аптек та медзакладів

"Врегулювання трудових спорів у позасудовому та судовому порядку."

Єрьоменко Дарʼя Олександрівна
E-mail
yeromenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-51

Спеціалізується на наданні консультацій щодо отримання інвалідності та оскарженні рішення МСЕК, стягнення матеріальної компенсації за завдану фізичну та моральну шкоду; допомога у збиранні доказової бази за фактом лікарської помилки, недбалості з боку медичного персоналу.

Зв'язатися зараз

Ліки на основі канабісу: правила виробництва і продажу для аптек та медзакладів

Час прочитання: 2 хв.

Легалізація лікувального канабісу в Україні відкрила нові можливості для медичної галузі, дозволивши використовувати цей потужний інструмент у лікуванні різноманітних захворювань. Рішення про легалізацію стало важливим кроком у розвитку національної медицини, однак з легалізацією приходить необхідність розробки та впровадження чітких правил обігу ліків на основі канабісу, про які поговоримо нижче.

Які правила виробництва та продажу для аптек та медзакладів?

лікарські засоби з канабісом

 1. Для отримання ліцензії на виробництво наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів необхідно подати пакет документів до Держлікслужби, включаючи дозвіл від Нацполіції на використання відповідних об'єктів та приміщень.
 2. Процедура придбання насіння регулюється постановами Кабміну. Насіння має бути кондиційним, сертифікованим та зареєстрованим у реєстрі на посівні якості.
 3. Обов'язковими є лабораторні дослідження для визначення вмісту ТГК у висушеній соломі коноплі. Відбір зразків проводиться за участі Нацполіції, але до отримання результатів досліджень збір врожаю заборонений.
 4. З врожаю виготовляється субстанція. Для внесення субстанції до реєстру лікарських засобів потрібно подати документи, що підтверджують її ефективність, безпеку та якість.
 5. Аптеки мають право купувати субстанцію канабісу та виготовляти ліки після отримання відповідної ліцензії, а відпуск таких ліків реєструється в електронній системі охорони здоров’я.

Важливо! Отримувачі ліцензії на виробництво канабісу повинні в обов’язковому порядку здійснювати захист посіву та місць зберігання рослин. В тому числі вони зобов’язані вести відеоспостереження та надавати  цілодобовий доступ до нього органам поліції.

Що потрібно, для того, щоб аптеки могли виготовляти та продавати ліки на основі медичного канабісу?

 • Отримати ліцензії на обіг наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, а також на господарську діяльність з виробництва лікарських засобів в умовах аптеки;
 • Придбати субстанцію канабісу, яка зареєстрована;
 • Вести реєстрацію відпуску лікарських засобів у єдиній інформаційній системі обліку;
 • Виготовляти та продавати ліки тільки за електронним рецептом, дотримуючись лікарських форм, затверджених МОЗ.

Уповноважена особа, яка визначена наказом керівника підприємства, що продає медичний канабіс, веде облік всіх контрольованих речовин і конопель для медичних цілей. Цей облік включає вагу, кількість місць, місце призначення, номер і дату товарно-транспортної накладної, код ЄДРПОУ та назву отримувача в журналі, який встановлений підприємством.

Крім того, ця особа відповідає за перевірку правильності і відповідність кількості та інформації у супровідних документах під час відпуску і приймання медичного канабісу та лікарських засобів, виготовлених з нього. Вона також забезпечує правильність маркування і пакування, а потім підписує відповідні облікові документи.

Чим можемо допомогти?

Юристи компанії «Приходько та партнери» нададуть компетентну юридичну підтримку у сфері ліків на основі канабісу та їх виготовленню:

 • Ми допоможемо з отриманням необхідних ліцензій на виробництво та обіг наркотичних засобів і психотропних речовин, включаючи супровід у взаємодії з регулюючими органами.
 • Проконсультуємо з питань реєстрації лікарських засобів, ведення юридичної документації та відповідність діяльності законодавчим вимогам у цій галузі.

Обирайте надійного партнера щодо забезпечення юридичної підтримки вашого бізнесу в сфері медичного канабісу — звертайтесь до «Приходько та партнери». Для консультації заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
yeromenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-51

Спеціалізується на наданні консультацій щодо отримання інвалідності та оскарженні рішення МСЕК, стягнення матеріальної компенсації за завдану фізичну та моральну шкоду; допомога у збиранні доказової бази за фактом лікарської помилки, недбалості з боку медичного персоналу.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація