ЛІКВІДАЦІЯ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

"Вчасність, відкритість та відданість - це головні принципи нашої роботи."

Бозріков Пилип Олександрович

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, Азії та Ближнього Сходу.

Зв'язатися зараз

ЛІКВІДАЦІЯ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ

Час прочитання: 3 хв.

Нажаль, військовий стан, вносить корективи в усі сфери життя і діяльності громадян. Тому підприємці часто зіштовхуються з кризовими ситуаціями у веденні бізнесу, починаючи із неможливості збуту чи виробництва товару і закінчуючи тим, що іноземні партнери просто йдуть з українського ринку, через різні обставини.

Тож давайте з вами детально розберемося, що собою уявляє це страшне слово – ліквідація? Які є підстави цієї ліквідації, за яких умов Товариство може почати ліквідаційну процедуру, ну і звичайно розберемося як проходить вся ця процедура, необхідні документи, тощо.

Цивільним Кодексом України, а саме статтею 104, визначається поняття припинення: юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.

Отже, ліквідація юридичної особи — це припинення існування юридичної особи шляхом внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Законодавство передбачає такі підстави для ліквідації:

  • за рішенням власників юридичної особи;
  • за рішенням суду, що не пов'язане з банкрутством;
  • шляхом банкрутства.

Хотів би зауважити, що ліквідація шляхом банкрутства регулюється окремим Законодавством, а саме Кодексом України з процедур банкрутства.

Давайте розглянемо ліквідацію Товариства за рішенням власників юридичної особи, або ж добровільне припинення. Добровільне припинення Товариства відбувається згідно Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» № 2275, припинення Товариства здійснюється у порядку, встановленому Законом, за рішенням загальних зборів учасників, з додержанням вимог, визначених законодавством. Отже, на загальних зборах засновники приймають рішення про ліквідацію Товариства, яке документують протоколом.

Загальні збори учасників скликують у випадках, передбачених Законом або Статутом Товариства, а також:

  • за ініціативою виконавчого органу Товариства;
  • за ініціативою наглядової ради Товариства;
  • за ініціативою учасника/ів Товариства, які на день подання вимоги в сукупності володіють 10 % або більше відсотками статутного капіталу Товариства.

Звертаю вашу увагу на те, що за не дотримання цих процедурних вимог Законодавством передбачена відповідальність і дуже сувора.

Після прийнятті Рішення власниками про ліквідацію Товариства створюється ліквідаційна комісія (призначається ліквідатор), який надалі керує ліквідаційною процедурою Товариства. Зауважу, що ліквідатором може бути призначена людина із числа штатних співробітників Товариства, наприклад директор.

Наступним кроком є, подання заяви щодо державної реєстрації припинення юридичної особи до реєстратора, який вносить відповідні записи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про початок процедури ліквідації юридичної особи.

Далі ліквідатор подає заяву на перевірку і зняття з обліку до органів ДПС. Ліквідатор (ліквідаційна комісія) повинен вжити самостійних активних кроків до надання контролюючим органам первинних документів, регістрів бухгалтерського та податкового обліку. Після перевірки ви отримаєте довідку про відсутність заборгованості.

Якщо ж компанія не здійснювала діяльність протягом 3-х і більше років, не подавала звітність, не має заборгованості зі сплати податків і зборів і не мала рахунків або оборотів — таке Товариство може бути ліквідована без проведення перевірки за рішенням начальника податкової служби за місцем реєстрації.

Після успішного проходження перевірок державними органами, ліквідатор передаєте до архівної установи документи щодо працівників, журнали довгострокового зберігання тощо.

І от він, такий довгоочікуваний фінал. Подання державному реєстратору документів про ліквідацію Товариства.

Отже, ми з вами розібрали один із найпопулярніших і простих способів ліквідації Товариства, у якого немає заборгованостей перед кредиторами, державою, працівниками, контрагентами та відсутні судові спори. Відверто кажучи, це дуже не легкий і відповідальний процес для будь-якого учасника (акціонера) Товариства, який займає набагато більше часу, зусиль і фінансів ніж реєстрація (відкриття) нового Товариства. І без спеціаліста, з гарним досвідом проведення ліквідаційних процедур, розібратися у законодавстві і самій процедурі майже неможливо.

На щастя в Юридичній компанії «Приходько та партнери» є такі фахівці, з колосальним досвідом ліквідацій Товариств і не тільки за рішенням власників. В нашій команді є також арбітражні керуючі,  які в судовому порядку проводять ліквідаційні процедури шляхом банкрутства. Отже, якщо ви бажаєте зробити все якісно і якомога швидше, звертайтеся скоріше до нас і ми допоможемо вам у проходженні цього не легкого шляху.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, Азії та Ближнього Сходу.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація