Фото: Легалізація криптовалюти в Україні: юридичні поняття

"Мы ценим наших клиентов и осознаем, что время – самый ценный ресурс, который мы помогаем им сохранить."

Лисаківський Максим Юрієвич
E-mail
miroshnychenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-36

Головний спеціаліст практики міжнародного корпоративного права, фінтеху та правового супроводу бізнесу в країнах ЄС та Азії.

Зв'язатися зараз

Легалізація криптовалюти в Україні: юридичні поняття

Час прочитання: 3 хв.

Українське законодавство визнає існування так званих "цифрових речей". Що це таке? Це все, що ми можемо створити та зберігати онлайн, і що має вартість.

Прикладами можуть бути файли, як музика або програми, і навіть онлайн ігри так і криптовалюти, як Bitcoin.

Так, якщо ви створили або володієте чимось цифровим, що має вартість, це вважається вашою власністю за законом. Це визначено в статтях 177 та 179-1 Цивільного кодексу України.

Закон встановлює правила, що ці цифрові речі можна продавати, купувати, передавати іншим людям або навіть залишати у спадок.

Якщо хтось порушить ваші права на цифрову річ, ви можете звернутися за захистом до суду, так само, як і з будь-якою іншою вашою власністю.

Розуміння цифрових речей

До "цифрових речей" належать:

  • Віртуальні активи - наприклад, криптовалюти як Bitcoin, Etherium та інші токени, якими можна торгувати онлайн.
  • Цифровий контент - це все, що створюється в цифровому форматі. Наприклад, програми, музика, фільми, ігри та електронні книги.
  • Інші блага в цифровому середовищі - все, що створено онлайн і має вартість.

Ця ідея дозволяє легше управляти цифровими речами, захищати права на них і робити їх обмін чи продаж легшим і безпечнішим.

Закон намагається вийти за межі традиційного розуміння власності та адаптуватися до цифрової епохи, визнаючи цінність того, що існує онлайн.

Давайте розберемось детальніше:

Законодавче закріплення поняття цифрових речей в Цивільному кодексі України забезпечило відношення цифрових речей до об’єктів цивільних прав, а також визначило наявні особливості, наприклад, цифрову форму існування та наявність майнової цінності, а також визначило застосування положень Цивільного Кодексу про речі, якщо інше не встановлюється Цивільним Кодексом, законом або не випливає із сутності цифрової речі.

Простими словами, це означає, що власники цифрових речей отримали можливості щодо укладання угод із цифровими речами, наприклад з купівлі-продажу та передачі у спадок, та захисту такої власності на цифрові речі на правовому рівні, наприклад шляхом звернення до правоохоронних органів або до суду.

Безумовно, такі операції існували й до нормативного закріплення, але зміни до ЦК уніфікували та закріпили наявні підходи на правовому рівні, що також сприятиме формуванню підходів до розуміння цифрових речей серед судової системи та державних органів, а також обмежить зловживання на ринку, які виникали через існування «сірої зони».

Законодавче закріплення також визначає перелік цифрових речей, відносячи до них:

  • Віртуальні активи

За відсутності профільного закону щодо регулювання віртуальних активів, відповідно до ЗУ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», віртуальний актив - цифрове вираження вартості, яким можна торгувати у цифровому форматі або переказувати і яке може використовуватися для платіжних або інвестиційних цілей.

Тобто, Bitcoin, Ethereum, USDT – охоплюються визначенням цифрових речей (віртуального активу).

  • Цифровий контент

Відповідно до ЗУ «Про цифровий контент та цифрові послуги», який набрав чинності 02.03.2024, цифровий контент – дані, які створюються і надаються в цифровій формі.

До цифрового контенту належать, зокрема, комп’ютерні програми, застосунки, відеофайли, аудіофайли, музичні файли, цифрові ігри та електронні книги».

  • Інші блага, які створюються та існують виключно у цифровому середовищі та мають майнову цінність.

Висновки

Отже українське законодавство визнає існування так званих "цифрових речей", до яких відноситься і криптовалюти. Це включає все, що ми можемо створити та зберігати онлайн, і що має вартість.

Закон встановлює правила, що ці цифрові речі можна продавати, купувати, передавати іншим людям або навіть залишати у спадок. Якщо хтось порушить ваші права на цифрову річ, ви можете звернутися за захистом до суду, так само, як і з будь-якою іншою вашою власністю.

Ця концепція дозволяє говорити, що цифрові речі існують в правовому полі та у українців є способи захисту своїх прав.

Якщо Вам потрібна консультація з приводу легалізації криптовалюти - звертайтесь до юридичної компанії «Приходько та партнери», ми радо допоможемо підібрати найбільш оптимальні варіанти роботи з криптовалютами та регуляції віртуальних активів під Ваш запит, та допоможемо у супроводі процесу купівлі, продажу чи  обміну на фіатні кошти, в Україні та закордоном.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
miroshnychenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-36

Головний спеціаліст практики міжнародного корпоративного права, фінтеху та правового супроводу бізнесу в країнах ЄС та Азії.

Зв'язатися зараз

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація