ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ГРОМАДЯН БІЛОРУСІ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ У СВІТЛІ ОСТАННІХ ПОДІЙ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ГРОМАДЯН БІЛОРУСІ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ У СВІТЛІ ОСТАННІХ ПОДІЙ

Час прочитання: 2 хв.

 Взаємовідносини між країнами в світі в різні моменти їх соціальних або політичних катаклізмів - відрізнялися між собою. Вони регулюються міжнародними договорами, внутрішнім законодавством країн або простими людськими відносинами між народами. У різні часи, відносини між народами були різними. У 2020 році хотілося б акцентувати увагу на ситуацію, що склалася в Білорусії.

 У зв'язку з певними, всім відомими політичними обставинами в республіці Білорусії, боячись переслідувань, а також, з метою захисту свого життя і здоров'я - багато білорусів змушені на час виїжджати в інші країни. Найбільше, білоруси розглядають довколишні країни, але країни ЄС або країни Шенгенської зони також присутні в даному списку.

 У зв'язку з такими обставинами і напливом громадян Білорусії, що в'їжджають в Україну, країни шенгенської зони, а також, Польща і Литва в рази спростили процес в'їзду та перебування для білорусів на своїй території. Чого не можна сказати, на жаль, про українську «гостинність». Замість того, щоб створити всі необхідні умови для прийому і перебування білорусів на своїй території, Україна надала найскладнійший спосіб легалізації на території України - надання притулку або встановлення статусу біженця. Це один з найскладніших варіантів легалізації на території країни. Внаслідок, українські правозахисники запропонували більш альтернативний варіант, звернувшись до міністра закордонних справ України. Пропозиція полягала у внесенні в певні НПА доповнень, згідно яких термін перебування на території України для громадянина Білорусії складе не більше 360 днів протягом одного календарного року. Ініціатори цієї пропозиції посилалися на те, що дана дія не потребує додаткового фінансування, не потрібно міняти для цього пласти законодавства України, а також, не несе в собі небезпеку - так, як громадяни Білорусії ніколи не позиціонували себе, як агресивний народ.

 Який буде результат розгляду даної пропозиції - покаже час. Але в будь-якому випадку, прийняття даної пропозиції до відома і внесення таких поправок (або подібного роду поправок) буде одним з приємних жестів білоруському народу.

 У будь-якому випадку, на цій ситуації ми можемо спостерігати, що Україна, штучно ускладнила процес легалізації та взагалі перебування громадян Білорусії на своїй території, не створивши додаткових поліпшених умов для перебування в Україні. І пов'язано це з тим, що уряд України просто «боїться» великого напливу білорусів на свою територію або ж через політичні мотиви - нам не впізнати.

 У будь-якому випадку, якщо у громадян Білорусії або ж громадян інших країн будуть проблеми з легалізацією на території України або ж буде стояти питання в продовження терміну перебування на території України чи митному оформленні тимчасового / постійного виду на проживання - в будь-який час можна залучити фахівців юридичної компанії « Приходько та партнери ». Наші фахівці завжди раді допомогти і вирішити ситуацію будь-якої складності!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація