Купили квартиру і з’явився спадкоємець – що робити?

«Укладаємо юридичні фундаменти для нерухомості та земельного розвитку!»

Дроботова Любов Дмитрівна
E-mail
drobotova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-90

Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.

Зв'язатися зараз

Купили квартиру і з’явився спадкоємець – що робити?

Час прочитання: 3 хв.

Ви давно мріяли про власну квартиру і, нарешті, здійснили свою мрію, однак, через деякий час виявилось, що у цієї нерухомості є спадкоємці? В цій ситуації перше питання, яке виникає: що робити з цим? В цій статті ми розглянемо всі нюанси купівлі «проблемної» нерухомості. Для початку зазначимо, що захистити себе від подібних ризиків можна за допомогою юридичного супроводу угод з нерухомістю від фахівців Приходько та Партнери.

Ризики купівлі успадкованої нерухомості

Треба декілька разів обдумати, чи купувати квартиру, яку її власник недавно отримав у спадок. Розпочнемо з того, що заповіт може бути підробкою. У випадку, якщо особа дійсно отримала нерухомість у спадок, немає гарантії того, що на цю квартиру не знайдеться інших претендентів. Вони можуть з’явитися через деякий час після укладення угоди. Це спровокує суперечку щодо законності продажу житла.  На вулицю Вас, звичайно, не виселять, однак, судова тяганина може розтягнутися на роки. В більшості випадків  покупець залишається у програші.

Розглянемо алгоритм дій у ситуації, коли Ви купили квартиру і через деякий час з’явився спадкоємець. Розв’язати таку проблему можна шляхом одного з варіантів: мирової угоди або звернення до суду.

Як свідчить судова практика подібних справ, вони можуть тривати, як було вказано вище, не один рік. Суд може визнати право власності на частку в квартирі за спадкоємцями. Це означає, що покупець буде вимушений повторно її викуповувати. Саме тому найкращим рішенням стане ретельна перевірка нерухомості, отриманої у спадок.

В деяких випадках особи, які успадкували нерухомість, намагаються її якнайшвидше продати, не оформивши право на спадщину за всіма правилами. Саме тому укладення повноцінної угоди купівлі-продажу неможливе. Продати квартиру Ви зможете тільки після оформлення всіх необхідних документів.

Важливо: не погоджуйтесь на завдаток. Через деякий час може з’явитися декілька претендентів на спадок, і Ви просто втратите власні кошти. Якщо Ви все-таки залишили завдаток, його треба оформити за всіма правилами. Мова йде про оформлення попереднього договору. В ньому мають бути зафіксовані: терміни покупки, вартість квартири, відповідальність сторін внаслідок розірвання договору.

Юридичний супровід угод з нерухомістю

Як було вказано вище, при недостатній перевірці об’єкта нерухомості перед купівлею можна потрапити в справжню халепу. Особливо, коли мова йде про продаж успадкованого житла.

Набагато правильніше та безпечніше довірити цю справу справжнім професіоналам – юристам Приходько та Партнери. Наші юристи буквально під мікроскопом перевірять всі документи перед оформленням угоди купівлі-продажу. Ви можете е сумніватися в легітимності укладених договорів.

Наприклад, за допомогою правильної стратегії дій можна захистити свою квартиру від потенційних спадкоємців. Зверніть увагу: оскарження права спадкоємців на успадковану нерухомість можливе протягом 3-х років з того моменту, як  позивач дізнався про те, що його права було тим чи іншим чином порушено.

Отже, давність володіння квартирою, яка була успадкована – це не гарантія відсутності судових спорів в майбутньому. Краще за все одразу отримати інформацію від всіх родичів щодо їхнього ознайомлення з фактом смерті родича. Юристи Приходько та Партнери обов’язково врахують всі вищевказані нюанси. Кваліфікована юридична допомога – гарантія відсутності проблем з нерухомістю в майбутньому.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг юриста із супроводу угод з нерухомістю заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
drobotova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-90

Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація