Купівля нерухомості іноземцем в Україні

"Вирішуємо проблеми клієнтів у міру їх надходження".

Мазур Єлизавета Сергіївна

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз

Купівля нерухомості іноземцем в Україні

Час прочитання: 4 хв.

Українське законодавство дозволяє іноземцям купувати в Україні нерухомість. Це стосується як фізичних, так і юридичних осіб. Разом з тим, іноземці мають певні обмеження, якщо порівнювати їх права у цій сфері з правами українців. Тож варто ці обмеження знати, адже це дасть нагоду краще зорієнтуватися в питанні. Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» регулярно надає консультації та здійснює юридичний супровід у запитах, пов’язаних з придбанням нерухомості в Україні іноземними громадянами. Тож розповімо кілька важливих правових аспектів стосовно цієї теми.

Купівля нерухомості та посвідка на проживання

Завдяки купівлі нерухомості в Україні можна оформити посвідку на постійне проживання, однак важливо знати деякі аспекти, яким чином це реально зробити. Справа в тому, що саме по собі придбання не є підставою, щоб оформити посвідку. Але такою підставою є інвестиція в українську економіку від 100 тисяч доларів. Щоб придбання нерухомості в правовому полі України вважалося інвестицією, потрібно діяти в наступній послідовності:

  • Зареєструвати тут компанію (юридичну особу) та покласти на її рахунок в банку необхідну суму.
  • Іноземець, який хоче оформити посвідку, повинен володіти від 51% частки в управлінні компанією.
  • Здійснити від імені компанії необхідну операцію та отримати дозвіл на імміграцію на цій підставі.

 

А тепер розглянемо обмеження, котрі є на ринку нерухомості України для іноземних громадян. Це важливо, аби розуміти, які об’єкти нерухомості є доступними для вас, а які – ні.

Які обмеження існують для тих, хто бажає купити нерухомість?

Отож, до іноземців застосовуються обмеження такого характеру:

  • Відсутність права на те, щоб володіти землями сільськогосподарського призначення. Навіть якщо іноземний громадянин отримує таку землю в спадок, він зобов’язаний здійснити її відчуження протягом року.
  • Коли йдеться про придбання іноземцем земель, які не належать до сільськогосподарського призначення, це має відбуватися у місті. За межами міста можна купити лише ту ділянку, де розташований об’єкт нерухомості, який уже є у власності цього іноземця.
  • Якщо іноземна юридична особа хоче придбати ділянку, котра перебуває у державній чи комунальній власності, вона неодмінно повинна мати в Україні своє представництво.

Також вагомо розуміти те, що останній пункт з цього списку не поширюється на юридичні особи, зареєстровані в Україні. Це стосується навіть тих ситуацій, коли усі власники такої юридичної особи є іноземцями.

Придбання житла на первинному ринку

Якщо ви плануєте придбати в Україні житло, для цього необхідно оформити ідентифікаційний код у ДПС. Процедура полягає в тому, що ви подаєте завірений нотаріусом переклад паспорта та відповідну заяву. Довідка про ІПН виготовляється протягом 10 днів. І лише після цього ви маєте нагоду відкрити собі банківський рахунок, а далі – придбати бажану нерухомість.

Коли йдеться про придбання квартири в новобудові, то вона зазвичай бронюється. Це варто зробити, щоб встигнути пройти необхідні перевірки та підготуватися до внесення оплати. Аванс на цьому етапі не потрібен. Далі укладається договір і вже на підставі нього з банківського рахунку здійснюється переказ. Щодо розміру податків, то тут все залежить від тієї юридичної схеми, котрою послуговується забудовник. Приміром, може йтися про реєстраційний збір за оформлення права власності та 2% від ціни квартири, якщо попередній і основний договори посвідчувалися нотаріально.

Купівля квартири на вторинному ринку

Якщо ви купуєте нерухомість на вторинному ринку, продавець має надати наступні документи:

  • документи про право власності на об’єкт нерухомості;
  • технічний паспорт такого об’єкта;
  • звіт стосовно оцінки його вартості;
  • довідку про склад сім’ї (приміром, коли в житлі зареєстровані неповнолітні діти, продаж може ускладнитися);
  • копію паспорта та довідки про ІПН.

 

Команда нашого адвокатського бюро регулярно займається супроводом таких угод, тож ми ви можете звернутися за нашими юридичними послугами та бути певними в тому, що всі важливі правові аспекти будуть враховані. Ми відповімо на всі ваші питання стосовно юридичної площини процесу придбання нерухомості в Україні, а також якісно здійснимо представницьку функцію там, де це буде потрібно. Заповніть форму на нашому сайті і ми Вам зателефонуємо.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація