Критерії ризиковості підприємства

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Критерії ризиковості підприємства

Час прочитання: 2 хв.

Проблема зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригувань за останні кілька місяців набула особливого розповсюдження. Основною причиною блокування ПН/РК є віднесення підприємства до переліку ризикових.

У постанова КМУ №1165 передбачається 8 критеріїв для визначення ризиковості платника податку на додану вартість. Серед них є, зокрема, певні вади при реєстрації платника податків (оформлення за недійсними або підробленими документами, на померлу або безвісти відсутню особу), також, коли у платника податку немає банківського рахунку, коли платник податку не подавав звітність упродовж двох останніх податкових періоди, платник податку на прибуток підприємств не подав фінансову звітності за останній звітний період.

Останнім і найбільш неконкретним критерієм визначення підприємства ризиковим є п.8 таких критеріїв, а саме - наявність у контролюючого органу податкової інформації, що визначає ризиковість здійснення господарської операції в поданих для реєстрації ПН/РК. Аналіз вищенаведених норм дає зробити висновок, що при застосування такого критерію ризиковості податковий орган повинен зазначити, які саме ризикові операції стали підставою для винесення рішення, які пункти критеріїв ризиковості господарської операції застосовані та відповідно до яких підстав.

 

Наслідком віднесення підприємства до ризикових є зупинення реєстрації ПН/РК, а також включення платника до переліку ризикових.

Проте у постанові №1165 зазначається, що виключення платника податку з «ризикового переліку» можливе за допомогою подання до контролюючого органу документів, підтверджуючих реальність господарської операції. Такими документами можуть бути договори, довіреності, первинні документи щодо, зокрема, придбання, зберігання товарів, розрахункові документи, виписки з банку, декларації або сертифікати відповідністі, інші документи, що можуть підтверджувати того, що підприємство не відповідає критеріям ризиковості.

У випадку, коли податковим органом все ж прийнято рішення про віднесення платника податків до ризикових, підприємство може оскаржити таке рішення в адміністративному або судовому порядку.

 

Як свідчить практика - у досудовому оскарженні підприємці частіше отримують відмову у виключенні з переліку ризикових платників. Проте судове оскарження має протилежний результат.

Найчастіше суди доходять до висновку, що податковим органом неправомірно включено підприємство до переліку ризикових через те, що рішення прийнято без правових підстав, з порушенням порядку прийняття рішення, або без належного мотивування та обґрунтування.

Юристи ЮК «Приходько та партнери» напрацювали достатню базу правових позицій та судової практики для безумовного результату на користь підприємства. Наші адвокати мають багаторічний досвід у захисті клієнтів від неправомірних дій податкових органів. Щоб отримати консультацію або допомогу юриста щодо питань ризиковості платника податку - заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація