Фото: КРИТЕРІЇ ПІДПРИЄМСТВ ДЛЯ БРОНЮВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

КРИТЕРІЇ ПІДПРИЄМСТВ ДЛЯ БРОНЮВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ

Час прочитання: 2 хв.

Навіть під час війни економіка країни повинна працювати. А для цього потрібно, щоб працювали підприємства. Після 24 лютого 2022 року гостро постало питання бронювання військовозобов'язаних працівників на підприємствах. Адже не у всіх сферах роботу можуть виконувати жінки, є підприємства на яких без чоловічих рук не обійтися.

Але з метою уникнення зловживань з боку тих підприємств, які не мають стратегічного значення для економіки у лютому 2023 року Міністерством економіки наказом від 17.02.2023 р. №952 затвердило Критерії визначення підприємств, установ і організацій, які мають важливе значення для галузей національної економіки. Тобто, було  затверджено критерії підприємств, які можуть бронювати військовозобов'язаних працівників, але дані критерії починають діяти з 14 березня 2023 року.

Критерії для підприємств:

  • Проведення підтримки та супроводження інвестиційних проєктів відповідно до рішення Кабінету Міністрів України або Міністерства економіки;
  • Проведення відповідно до законів України реалізації державної політики, за формування якої відповідає Міністерство економіки;
  • Отримання фінансової державної підтримки у вигляді грантів відповідно до законодавства України;
  • Виконання робіт або надання послуг для Міністерства економіки на договірних засадах, але лише у випадку, якщо такі договори укладені на термін не менше шести місяців;
  • Якщо підприємство перебуває безпосередньо у сфері управління Мінекономіки та виконує державні замовлення;
  • Підприємство проводить діяльність на території трьох і більше областей України у сфері, формування та/або реалізацію політики якої забезпечує Міністерство економіки;
  • Підприємство проводить такий вид виробництва або надання послуг, яке забезпечує потреби інших підприємств, установ, організацій у матеріально-технічних ресурсах, сировині і матеріалах, комплектувальних виробах, відсутність яких призведе до повного зупинення виробництва продукції або надання послуг, у сфері, формування та/або реалізацію політики якої забезпечує Мінекономіки.

Тобто, якщо підприємство підпадає хоча б під один з вищеназваних критеріїв воно може звернутися до Міністерства економіки про надання йому такого Статусу. 

Рішення про надання статусу підприємства, яке відповідає критеріям має бути викладено письмово. Якщо підприємству відмовляють у наданні статусу, яке відповідає критеріям Мінекономіки, то у відмові повинно бути детально описано причини такої відмови.

Отримавши статус підприємства, яке відповідає критеріям, таке підприємство може бронювати військовозобов'язаних працівників.

Отже, якщо виникають питання щодо того чи підпадає саме ваше підприємство під критерії підприємств для бронювання працівників, не зволікайте, а звертайтеся за консультацією та допомогою до фахівців. Вчасна юридична допомога - запорука успіху.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація