КРИПТОВАЛЮТА В УКРАЇНІ – КОНСУЛЬТАЦІЯ ЮРИСТА

«Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!»

Приходько Андрій Анатолійович

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

КРИПТОВАЛЮТА В УКРАЇНІ – КОНСУЛЬТАЦІЯ ЮРИСТА

Час прочитання: 6 хв.

08 вересня 2021 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про віртуальні активи», а 17 лютого 2022 року Закон підписано Президентом. Станом на сьогодні Закон ще не набрав законної сили, оскільки необхідно внести зміни до податкового кодексу.

Прийняття законів щодо надання в Україні віртуальним активам офіційного статусу очікувалось спільнотою останні роки, тому що ключову роль у світовій економіці наразі відіграють саме технології та інновації, а держава повинна підвищувати власну конкурентоздатність на світовому ринку та бути відкритою для інвесторів.

криптовалюта в Україні

Розрахунки криптовалютою в Україні? Так чи ні?

«Так, ринок віртуальних активів існує в Україні щонайменше 5 років, але весь період існування знаходиться поза межами правового поля. Водночас аналіз положень Закону України «Про віртуальні активи», дає підстав вважати, що значна частка ринку віртуальних активів так і перебуватиме поза межами правового поля, навіть після набрання законної сили зазначеного Закону.

Згідно з положеннями закону, постачальниками послуг, пов’язаних з оборотом віртуальних активів, є виключно суб’єкти господарювання - юридичні особи, які провадять в інтересах третіх осіб один або декілька з визначених законом видів діяльності (п. 8 ч. 1 ст. 1).

При цьому, законом встановлюється перелік вимог щодо створення юридичних осіб-постачальників (бездоганна репутація керівників, бухгалтерів), отримання ліцензій та їх щорічне оновлення за встановленими вимогами, фіксований мінімальний розмір статутного капіталу залежно від діяльності постачальника послуг.» - зазначає криптоюрист

 

Як придбати будинок, авто, іншу нерухомість або актив за крипту (біткоін наприклад) в Україні?

Юрист по крипті також зазначає, що «Відповідно до ч. 3 ст. 9 Закону, постачальники послуг, пов’язаних з оборотом віртуальних активів, за запитом інших учасників ринку віртуальних активів зобов’язані надавати необхідну, доступну та вірогідну інформацію про себе, правила своєї роботи, вичерпний перелік умов здійснення операцій, а також про наявні можливості захисту прав користувачів - інших учасників ринку віртуальних активів.

Тобто, законодавець:

  1. визнає лише централізовані біржі (постачальники послуг)
  2. має намір встановити повний контроль за оборотом віртуальних активів в Україні, таким чином фактично не визнаючи наявність Децентралізованих криптобірж.

Однак, ще з 2009 року юридичний супровід криптовалют в Україні, передбачав, що першочерговою метою створення віртуальних активів було саме отримання свободи під час роботи з такими активами, відсутність контролю з боку держави, а тому більшість осіб, які пов’язують свою діяльність із віртуальними активами, користуються саме децентралізованими біржами. Оборот на таких біржах відбувається без контролю з боку біржі, відповідно, без будь-якого контролю з боку держави, а лише між сторонами на підставі укладання смартконтракту за встановленими алгоритмами.

«Кожен інвестор, користувач, власник віртуальних активів не має ризиків щодо блокування його рахунку (криптогаманця), на перевірку та блокування проведення операції з активом, - у випадку роботи із децентралізованою біржею.» - юрист з розблокування крипто гаманця

Дійсно, держава повинна мати певний доступ до інформації щодо оборотів віртуальних активів, відповідно, централізовані біржі повинні існувати, оскільки вони мають свої переваги (наприклад, меншим є ризик щодо втрати активу через шахрайські дії), але якщо країна стає на шлях легалізації віртуальних активів, надає їм певного статусу, але при цьому значну частину ринку віртуальних активів залишає у тіньовому секторі – це не призведе до тієї мети, яка повинна бути досягнута через прийняття такого законодавства, відтак, необхідно це враховувати під час прийняття наступних законодавчих актів.

При цьому, державний контроль у випадку із нерегульованими криптобіржами може існувати, але у вигляді певної добровільної декларації учасників та можливого створення спеціалізованого саморегульованого об’єднання учасників ринку, як це існує, наприклад на фондовому ринку.

Так, подібна саморегульована організація професійних учасників крипторинку може існувати як неприбуткове об'єднання учасників ринку, які провадять професійну діяльність на ринку обігу криптовалюти, та виробляти загальні стандарти та правила провадження такої діяльності для всіх учасників. У цьому випадку держава буде взаємодіяти з такими саморегульованими організаціями та виробляти певні стандарти та правила гнучкого регулювання, що позитивно буде позначатись на розвитку крипторинку.

Інформація про криптоактиви активно розповсюджується у соціальних мережах, при перегляді вебпортал та загалом у суспільстві. Очевидним є факт, що при знайомстві із криптоактивами та першими діями під час першочергових перерахувань грошових коштів, особа віддає перевагу рейтинговим та найвідомішим постачальникам послуг щодо обороту криптоактивів, серед таких постачальників є Binance.

У вересні 2022 року Binance (що представлено в Україні ТОВ «БІ. ЕН. ТЕКНОЛОДЖІ СЕРВІСЕС») та застосунок «Дія» розпочали співпрацю щодо реєстрації громадян України у за стосунку/вебпортал Binance. За такої співпраці процес реєстрації для нових користувачів спрощено, застосунок «Дія» надає за вашою згодою копії цифрових документів (закордонний паспорт/паспорт громадянина України) та автоматизований процес проходить швидко, тобто, диджиталізовано. Однак, така співпраця та зручність реєстрації повністю висвітлює Вас перед Міністерством (Державою) як користувача криптобіржею.

Юридичні консультації про криптовалюти і податки – це наш профіль, Перевірте нас в роботі!

По-перше, застосунок «Дія» та відповідно усі відомості та цифрові документи громадянина перебувають у розпорядженні Міністерства цифрової трансформації України. На відміну від реєстрації на інших криптобіржах або щонайменше на криптобіржі Binance без користування «Дією», відомості про реєстрацію Вас як користувача, перебуватимуть лише у юридичної особи із приватною формою власності, яка при цьому зареєстрована у інших країнах.

По-друге, з метою співпраці Binance та «Дія», криптобіржа має зареєстровану за українським законодавство ТОВ «БІ.ЕН.ТЕКНОЛОДЖІ СЕРВІСЕС», відтак, документи щодо громадянина-користувача надаватимуться від Державного органу до української юридичної особи. Правоохоронний орган може здійснити запит до державного органу (Міністерства), отримати підтвердження про зареєстрованого громадянина та здійснити тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, які перебувають у володінні зазначеної юридичної особи щодо активності зареєстрованого користувача на криптобіржі.

Які податки на криптовалюту в Україні? Та яка відповідальність за не сплату податків по крипті?

Вказане, теоретично, може призвести до інкримінування звинувачень у не сплаті податків щодо отриманих доходів від участі у торгівлі криптоактивами. Якщо ж реєстрація відбувається без авторизації через «Дію», держава взагалі не матиме відомостей про кількість зареєстрованих на такій криптобіржі громадян, а у випадку необхідності отримання таких відомостей, правоохоронним органам необхідно буде звертатися із запитами в межах міжнародного співробітництва, що унеможливлює процес маніпуляцій при проведенні розслідувань.

При цьому, звернення із запитом шляхом міжнародного співробітництва потребує обґрунтованості щодо отримання такої інформації, а із практики, такі кейси скоріше за все будуть лише маніпуляцією щодо громадян, тобто, не обґрунтованими та не зможуть реалізуватися через міжнародне співробітництво.

Тому, якщо громадянин має намір розпочати знайомство із криптоактивами або загалом має намір придбати криптоактиви, необхідно обирати безпечний шлях такого знайомства та на перших етапах доцільніше користуватися порталами щодо обміну фіатних коштів на криптоактиви без деталізованої авторизації та без повідомлення про себе державним органам.

Допомога юриста з питань крипти в Україні та за кордоном:

Як знайти гарного юриста по крипті? Та, які юридичні питання можуть виникнути під час володіння, користування та продажу криптовалюти?

До послуг Юридичної компанії «Приходько та партнери» входить:

  • Легальне використання криптовалюти в Україні
  • Легалізації доходів отриманих від операцій з криптою в Україні та інвестицій в криптовалюти
  • Майнінг Bitcoin і Ethereum в Україні
  • Консультування щодо проведення IEO
  • Оподаткування виведення активів у фіатні гроші, допомога та консалтинг
  • Юридичний супровід ICO та IEO проектів
  • Структурування блокчейн-компаній, оптимізація податків, Дія Сіті
  • Допомога криптоінвесторам в Україні та за її межами
  • Допомога юриста з питань інвестицій у криптовалюти
  • Оформлення ICO/IEO/DeFi та Mining`

 

Юридична компанія «Приходько та партнери» – професійно здійснює юридичний супровід криптовалютних операцій, розблокування криптогаманців та захист їх власників перед правоохоронними органами. Допомога нашого юриста з криптовалют – це завжди професійно. Ми гарантуємо Вам повну конфіденційність.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація