Криптообмінник в Україні. Легально чи ні, та схема запуску криптообмінного бізнесу

"Вчасність, відкритість та відданість - це головні принципи нашої роботи."

Бозріков Пилип Олександрович

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, Азії та Ближнього Сходу.

Зв'язатися зараз

Криптообмінник в Україні. Легально чи ні, та схема запуску криптообмінного бізнесу

Час прочитання: 3 хв.

Криптовалюти стали одним з найбільш гарячих трендів останніх років, і Україна не є винятком. Зацікавленість в цих цифрових активах зросла серед населення, і все більше людей бажають купувати, тримати та обмінювати криптовалюту.

Відкриття криптообмінника може бути перспективним бізнесом, який задовольняє цей зростаючий попит. Однак, процес створення та реєстрації криптообмінника в Україні вимагає певних кроків і знань.

У даній статті ми розглянемо основні кроки, які вам потрібно виконати для відкриття криптообмінника в Україні.

Для цього слід ознайомитися з законодавством та рішеннями регуляторних органів, таких як Національний банк України та Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Враховуючи те, що наразі, в дію військового стану, регуляторні органи України не видають фінансові ліцензії та не пройдена імплементація Закону України «Про віртуальні активи», отримання ліцензії на криптообмін не вбачається можливим.

Та що ж робити і як функціонують криптообмінники у багатьох містах України?

Відповідно до ч.1 ст.19 Конституції України закріплений принцип про те, що «правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законом», а також Конституційним принципом є принцип верховенства права який закріплений у ст. 8 Конституції України, громадяни здійснюють свої права за принципом «дозволено все, що прямо не заборонено законом», а державні органи та їх посадові особи — за принципом «дозволено лише те, що прямо визначено законом».

Виходячи з цих принципів, діяльність криптообмінників в Україні прямо не заборонена законом, тож має право на існування.

Отже, які ж є механізми легалізації та провадження такого роду бізнесу.

Враховуючи вищезазначене, особисто я, бачу наступний механізм:

Зареєструвати компанію і отримати відповідне ліцензування в країні, де це регулюється законодавством. Наприклад, в Польщі, Чехії, Естонії чи Латвії.

Для отримання ліцензії на криптообмін в Польщі необхідно:

  • Реєстрація компанії в Польщі;
  • Виконання вимог Комісії з цінних паперів та бірж (KNF): Комісія з цінних паперів та бірж (Komisja Nadzoru Finansowego - KNF) є головним регулятором фінансового ринку в Польщі. Для отримання криптоліцензії, вам потрібно виконати вимоги, встановлені KNF. Це включає надання детальної документації про вашу компанію, її фінансову стабільність, організаційну структуру та політику безпеки.
  • Виконання антибілінгових вимог: У рамках отримання криптоліцензії в Польщі, вам також потрібно буде виконати вимоги, пов'язані з запобіганням відмиванню грошей та фінансуванням тероризму. Ви повинні розробити та впровадити ефективні процедури та політики, які включають ідентифікацію клієнтів, моніторинг фінансових операцій та звітність до відповідних органів.
  • Безпека та захист даних: Забезпечення безпеки та захисту особистих даних ваших клієнтів є надзвичайно важливим аспектом отримання криптоліцензії.
  • Звітність та аудит: Вам потрібно буде забезпечити регулярну звітність про вашу фінансову діяльність та виконання вимог криптоліцензії. Також можуть знадобитися аудиторські послуги для перевірки ваших фінансових звітів та відповідності вимогам KNF.

Виконавши ці умови по реєстрації компанії та отриманню відповідного ліцензування у іншій країні необхідно відкрити представництво в Україні, що дозволить вам провадити діяльність на цій території.

Отримання криптоліцензії є важливим кроком для будь-якої компанії, яка планує працювати в сфері криптовалют та блокчейн-технологій. Цей процес може бути викликом для багатьох підприємців, оскільки вимагає розуміння складного правового середовища та виконання регуляторних вимог.

"ПРИХОДЬКО ТА ПАРТНЕРИ" пропонує комплексну підтримку у процесі отримання криптоліцензії. Ми надаємо консультації з питань регуляторної політики, допомагаємо у веденні документації та виконанні вимог Національного банку України та інших регуляторів в багатьох світових юрисдикціях.

Крім того, юристи "ПРИХОДЬКО ТА ПАРТНЕРИ" мають великий досвід у супроводженні клієнтів у сфері антибілінгових вимог, безпеки та захисту даних, а також забезпечують виконання усіх фінансових звітностей та аудиту.

Отримання криптоліцензії - це серйозний крок, і важливо мати на боці собі експертів, які знають усі нюанси та вимоги цього процесу.

Зверніться до "ПРИХОДЬКО ТА ПАРТНЕРИ" для професійної підтримки у відкритті свого криптобізнесу.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, Азії та Ближнього Сходу.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація