Кримінальне провадження щодо неповнолітніх – що робити?

«Команда експертів на вашому боці!»

Мамедова Лілія Теймурівна
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-32

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз

Кримінальне провадження щодо неповнолітніх – що робити?

Час прочитання: 2 хв.

В останнє десятиліття збільшилась кількість злочинів серед неповнолітніх. Саме тому часто виникає питання: що робити у випадку настання кримінального провадження стосовно неповнолітніх. Що робити, якщо неповнолітніх звинувачують у скоєнні того чи іншого злочину? Передусім, звернутися до юристів «PRIKHODKO & PARTNERS».

Кримінальна відповідальність неповнолітніх

Неповнолітня особа – дитина, малолітня особа у віці від 14-ти до 18-ти років.

Відповідно до сучасного українського законодавства, кримінальна відповідальність для підлітків наступає з 16-ти років. Однак, з цього правила є виключення. За окремі злочини передбачено покарання неповнолітніх з 14-ти років.

Серед тяжких злочинів, скоєних неповнолітніми (кримінальна відповідальність наступає з 14-ти років):

  1. Умисні дії, які призвели до тяжких тілесних ушкоджень.
  2. Умисне вбивство.
  3. Умисне пошкодження/знищення майна.
  4. Грабіж.
  5. Зґвалтування.
  6. Хуліганство.
  7. Бандитизм.
  8. Вчинення терактів.

Представлений перелік тяжких злочинів неповнолітніх не являється вичерпним. Сторона обвинувачення обирає міру покарання в кожному конкретному випадку, виходячи з тяжкості вчиненого злочину.

Кримінальне провадження стосовно неповнолітньої особи здійснюють слідчий, прокурор, дізнавач, суддя та інші відповідно до Глави 38 Кримінального процесуального Кодексу України.

Всі особи, які залучені до справи проти неповнолітнього, зобов’язані враховувати психологічні та вікові особливості обвинуваченого. Кінцеве рішення приймає суд!

 

Якщо неповнолітні визнані винними у вчиненні злочину, суд може застосувати такі види покарань:

  • Громадські роботи.
  • Штраф.
  • Виправні роботи.
  • Арешт.
  • Позбавлення волі.

Також може застосовуватися заборона на певні види діяльності. По відношенню до неповнолітніх передбачаються особливі умови як кримінальної відповідальності, так і покарання (в порівнянні з дорослими злочинцями).

По-перше, неповнолітні можуть бути звільнені від кримінальної відповідальності (єдине обмеження – застосування примусових заходів виховного характеру). По-друге, обмежено терміни встановлених покарань та скорочено їх види. По-третє, можуть застосовуватися більш м’які умови (вимоги) для звільнення від кримінального покарання.

 

Захист прав неповнолітніх у кримінальному провадженні

Відповідно до статті 45 КПК України, захисником неповнолітнього виступає адвокат. Адвокат здійснює захист обвинуваченого, підозрюваного, засудженого, особи, стосовно якої були застосовані примусові заходи виховного чи медичного характеру.

Захист прав неповнолітніх в рамках кримінального провадження – один із напрямків діяльності адвокатів «PRIKHODKO & PARTNERS». Для здійснення захисту неповнолітніх необхідно укласти договір з фахівцями нашої юридичної компанії. Укласти такий договір можуть особи, які діють в інтересах неповнолітнього (батьки, опікуни, піклувальними та інші особи).

Записатися на консультацію Ви можете по одному із контактних телефонів, вказаних на сторінках нашого сайту або залишайте заявку на розрахунок вартості допомоги адвоката в кримінальному провадженні щодо неповнолітніх!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-32

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація