Кримінальна відповідальність за погрози фізичною розправою

«Ми гарантуємо Вам якісний та професійний захист у кримінальному провадженні!»

Непом’яща Поліна Ігорівна
E-mail
nepomiascha@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-91

Адвокат спеціалізується на кримінальному праві та кримінальному процесі, а також вирішенні спорів у судовому порядку

Зв'язатися зараз

Кримінальна відповідальність за погрози фізичною розправою

Час прочитання: 3 хв.

З погляду кваліфікації злочини проти здоров’я та життя людини являються одними з найбільш складних та серйозних. Будь-яка загроза з боку іншої особи розцінюється як психологічне насильство. В цій статті фахівці нашої юридичної компанії Приходько та Партнери охарактеризують можливість настання кримінальної відповідальності за погрози особі розправою, яка супроводжується нанесенням фізичних травм.

 

Законодавча база питання

Дуже часто в  сучасній Україні люди зіштовхуються з погрозами. Особливо ситуація погіршилась з початком повномасштабного вторгнення. Деякі з них можна охарактеризувати як нешкідливі та спрямовані на здійснення емоційного, морального впливу на людину, інші – як реальну передумову вчинення протиправного діяння. Після погроз фізичної розправи може бути заподіяний значний моральний та фізичний збиток людині.

Кримінальна відповідальність за погрози фізичною розправою - urb 0301

В яких випадках необхідно звертатися до адвоката і представників правоохоронних органів? Розпочнемо з того, що погрози самі по собі являються інструментами морального впливу і не супроводжуються настанням реальної правової, зокрема, кримінальної відповідальності.

Важливо: подібні висловлювання про наміри за кваліфікацією – каране діяння  у випадках, коли вони загрожують:

  • Вчиненням дій, які можна охарактеризувати як теракт (стаття 258 Кримінального кодексу України).
  • Пошкодження майна (стаття 195 Кримінального кодексу України).
  • Вбивство (стаття 129 Кримінального кодексу України).

Таким чином, в більшості конфліктних ситуацій найбільшою являється загроза псування/знищення майна, заподіяння тілесних ушкоджень, вбивства.

Якщо існує хоча б мінімальна загроза, краще за все заручитись підтримкою адвокатів. Наші фахівці  зможуть максимально оперативно та якісно розібратися в ситуації, розроблять алгоритм дій і, при виявлені реальної необхідності, звернуться до представників правоохоронних органів.

 

Яка кримінальна відповідальність передбачена за погрози фізичною розправою?

Вище ми вже розглянули можливі умови настання кримінальної відповідальності. Існує ще ряд загроз, які можуть бути вчинені стосовно певних категорій осіб. Серед них – судді, свідки, службові особи, державні діячі та ін.

Наприклад, статтею 129 КК України передбачена відповідальність за погрозу вбивством. Притягнути до кримінальної відповідальності за цією статтею можна у випадках, коли мова йде про реальні підстави побоювання здійснення зазначених у погрозах протиправних дій. Головне – надати суду незаперечні докази. Неабияке значення має відношення потерпілого до погроз.

Кримінальний кодекс України передбачає наступні види покарання за погрози фізичною розправою:

  • Обмеження свободи терміном до 2-х років.
  • Арешт строком до 6-ти місяців.

Більш суворе покарання передбачено за погрози вбивством на тлі будь-якого з проявів нетерпимості за кольором шкіри, національністю, віросповіданням – від 3-х до 5-ти років позбавлення волі.

Кримінальна відповідальність за погрози фізичною розправою - urb 9479

Допомога професійних адвокатів

Якщо Вам погрожують фізичною розправою перше, що потрібно пам’ятати, так це не панікувати. Паніка заважає сконцентруватися та вибудувати план дій. До погроз не можна ставитись легковажно. Варто одразу почати збирати відповідні речові, інформаційні та інші докази. Доказова база збільшує вірогідність доведення в суді реального переходу від погроз до безпосереднього вчинення злочину. Ми рекомендуємо в таких випадках одразу звертатися до адвокатів та представників правоохоронних органів. Наші адвокати зможуть захистити Ваші інтереси навіть в найскладніших ситуаціях.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг адвоката в кримінальних справах, пов’язаних з ризиком фізичної розправи, заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація