• Prikhodko&Partners
  • Ми і ЗМІ
  • Ми і ЗМІ
  • Стаття Кримінальна відповідальність за несплату податків – адвокат за ст. 212 ККУ – Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів)
Кримінальна відповідальність за несплату податків – адвокат за ст. 212 ККУ – Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів)

«Ми гарантуємо Вам якісний та професійний захист у кримінальному провадженні!»

Звоненко Олена Олександрівна
E-mail
zvonenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-91

Спеціалізується на злочинах у військовій сфері, а також є експертом з кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту

Зв'язатися зараз

Кримінальна відповідальність за несплату податків – адвокат за ст. 212 ККУ – Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів)

Час прочитання: 2 хв.

Кримінальна відповідальність за статтею 212 Кримінального кодексу України – Ухилення від сплати податків, достатньо поширений інструмент впливу на платників податків. Найчастіше під дію цієї статті підпадають дії осіб, спрямовані на неправдиве подання інформації в звітності, яка періодично відправляється до податкової. Мова йде переважно про підробку первинних та інших документів. Якщо Вам потрібен адвокат за статтею 212 ККУ, фахівці PRIKHODKO & PARTNERS допоможуть Вам в цьому.

Адміністративна та кримінальна відповідальність за статтею 212 КК України

Відповідно до статті 212 КК України, злочин – умисне ухилення від зборів, податків, тобто, обов’язкових платежів – складових системи оподаткування.

Подібні дії вчинені:

  • Службовою особою установи, підприємства, організації, незалежно від форми власності.
  • Особою, яка зобов’язана сплачувати податки.
  • Особою, що займається підприємницькою діяльністю як фізична особа.

 
Ухилення від сплати податків карається адміністративно – введенням штрафних санкцій, забороною на зайняття певних посад або кримінально – позбавленням волі на певний термін.

Важливо: притягнення до кримінальної відповідальності провокує не факт несплати податків, а ухилення від виконання цього обов’язку. Наприклад, несплата податків з необмеженості не кваліфікується за статтею 212 КК України. В такому випадку кримінальна відповідальність може бути відкрита за іншою статтею (стаття 367 – Службова недбалість та ін.).

Первинним в кримінальному проступку являється умисел на несплату обов’язкових платежів, тобто, податків та зборів.

Також підставою для притягнення до кримінальної відповідальності за статтею 212 КК України являються документи, які були складені за результатами господарської діяльності. Також беруть до уваги покази свідків. Саме тому особливу увагу треба приділити завчасному оформленню всіх документів.

Важливо: особа, яка вчинила діяння, передбачені статтею 212 КК України, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, якщо до моменту притягнення до відповідальності особа сплатила збори та податки (обов’язкові платежі), а також відшкодувала шкоду, яка була завдана державі в результаті їх несвоєчасної сплати (пеня, фінансові санкції та ін.).

 
Адвокат за статтею 212 КК України

Для того, щоб пом’якшити покарання за статтею 212 КК України або перекваліфікувати злочин, знадобиться допомога професійних адвокатів. Адвокати PRIKHODKO & PARTNERS застосовують усесторонній підхід для захисту прав клієнтів. Ми здійснюємо не тільки захист у рамках кримінального процесу, а й готові оскаржити рішення податкового органу в адмінсуді. Таким чином, Ви можете розраховувати на ефективну правову допомогу. Запорука нашого успіху – індивідуальний підхід до кожного клієнта.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг адвоката за статтею 212 КК України, заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
zvonenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-91

Спеціалізується на злочинах у військовій сфері, а також є експертом з кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація