Кримінальна відповідальність за групове побиття людини – адвокат за ст. 121 ККУ

«Ми захистимо Вас у Вашому кримінальному провадженні!»

Панасенко Олексій Олександрович

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз

Кримінальна відповідальність за групове побиття людини – адвокат за ст. 121 ККУ

Час прочитання: 3 хв.

Найвищою цінністю в сучасному світі являється здоров’я та життя людини. За злочини проти особи – громадянина України, передбачена кримінальна відповідальність. Серед найбільш поширених правопорушень на сьогодні являється нанесення тілесних ушкоджень різного ступеню тяжкості (легкі, середні, особливо тяжкі). В цій статті ми розглянемо кримінальну відповідальність за групове побиття людини. Якщо Вам або Вашим близьким потрібен адвокат за статтею 121 ККУ, адвокати Приходько та Партнери готові Вам в цьому допомогти.

Саме від правильної кваліфікації кримінальної справи залежить, зрештою, і відповідальність. Законодавець встановлює різну міру покарання за скоєння злочинів проти здоров’я та життя.

Відповідальність за статтею 121 КК України

Кримінальним законом нашої держави визначено такі види тілесних ушкоджень: легкі, середньої тяжкості та тяжкі тілесні ушкодження. Правильно визначити тяжкість тілесного ушкодження можна за допомогою проведення судово-медичної експертизи.

Для того, щоб тілесні ушкодження підпадали під кваліфікацію тяжких, вони повинні бути небезпечними для життя в момент нанесення. Зверніть увагу: надання медичної допомоги не розглядається на етапі досудового розслідування. Тобто, мова йде про безпосередній причинно-наслідковий зв'язок.

Що стосується способу заподіяння тілесних ушкоджень, він може носити необережний чи умисний характер. Стаття 121 КК України регламентує відповідальність за умисне тяжке тілесне ушкодження.

Для початку визначимо, що таке нанесення групою осіб тяжких тілесних ушкоджень. Ступінь суспільної небезпеки вчиненого діяння посилюють наступні характеристики:

 • Скоєні на замовлення.
 • Спричиняють смерть потерпілого.
 • Головна ціль їх вчинення – залякування потерпілого та/або його близьких.
 • Скоєні групою осіб.

За групове побиття людини передбачено наступне покарання: від 8-ми до 10-ти років позбавлення волі.

Допомога адвоката за статтею 121 КК України

Без сумнівів, у справах про тяжкі тілесні ушкодження велику роль відіграє професіоналізм адвоката. Завдяки детальному вивченню всіх матеріалів справи на ранньому етапі можна вибудовувати максимально діючу лінію захисту.

Важливо: чим раніше буде адвокат залучений до справи, тим менше процесуальних проблем виникне у клієнта. Адвокати Приходько та Партнери зроблять все можливе для захисту прав своїх підзахисних. Ми не допустимо спотворення правди та судового переслідування невинної особи.

Як свідчить судова практика, дуже важко розмежувати нанесення тяжких тілесних ушкоджень, які призвели до смерті потерпілого  та замах на вбивство. В більшості випадків звинувачення ґрунтуються на свідченнях підозрюваних осіб. Важливе значення, при цьому, мають такі фактори, як:

 • Спрямованість наміру підозрюваних.
 • Зміст злочину та ін.

Саме тому перед наданням свідчень підозрюваними краще за все звернутися за допомогою до професійних адвокатів. Адвокати Приходько та Партнери зможуть виробити план надання доказів захисту та побудови показань. Ми маємо багаторічний досвід роботи в сфері кримінального провадження за статтею 121 КК України.

Серед послуг, які ми надаємо:

 • Консультування в режимі 24/7.
 • Ознайомлення та аналіз матеріалів кримінальної справи, пов’язаної з груповим побиттям людини.
 • Участь в проведенні процесуальних слідчих дій.
 • Захист інтересів підзахисних в суді.
 • Збір інформації, документів та доказів.
 • Апеляція та касація.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг адвоката за статтею 121 КК України заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація