Кримінальна відповідальність за фіктивний шлюб

«Ми захистимо Ваші права і недоторканність Вашої честі та гідності!»

Ковальов Артем Вадимович

Керівник практики кримінального права

Експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз

Кримінальна відповідальність за фіктивний шлюб

Час прочитання: 3 хв.

Фіктивний шлюб, як явище, є не лише моральною, але й юридичною проблемою в Україні. Зазначено, що ця практика може мати серйозні правові наслідки, включаючи кримінальну відповідальність. У даному тексті ми розглянемо сутність фіктивного шлюбу та те, які заходи передбачено українським законодавством для боротьби з цим явищем.

 

Що таке фіктивний шлюб

Фіктивний шлюб – це юридично недійсне подружжя, укладене не з метою створення реальної сім’ї, а для отримання певних переваг чи вигод.

Іншими словами, це шлюб, укладений з метою отримання певних користей, таких як громадянство, дозвіл на проживання, фінансові або імміграційні переваги.

Одна зі сторін у фіктивному шлюбі може згодитися на цю угоду за певну вигоду чи під тиском обставин. Зазвичай такі угоди є юридично недійсними, оскільки шлюб повинен ґрунтуватися на взаємній любові та бажанні створити реальну родину.

Кримінальна відповідальність за фіктивний шлюб - urb 4421 scaled e1683725263498

Чи є в Україні кримінальна відповідальність за фіктивний шлюб?

В сучасному українському законодавстві немає кримінальної відповідальності саме за фіктивний шлюб. Але іноді суд може розглядати справи, як “Шахрайство з одержання громадянства України шляхом укладення фіктивного шлюбу”. В цьому випадку «легалізованих» іноземців притягають до відповідальності і примусово повертають до країн походження, а отримані незаконним шляхом документи – скасовуються.

Іноді міграційна служба та інші державні органи можуть невірно вказувати особливості справи та лякати громадян реальним терміном за гратами за укладання фіктивного шлюбу. Але наразі такого покарання не передбачено. Важливо одразу звернутися до адвоката, який зможе не тільки грамотно перекваліфікувати справу, але й максимально згладити ситуацію.

Також можна стикнутися з кримінальним переслідуванням за фіктивний шлюб в інших країнах.

 

В яких випадках може бути потрібен адвокат?

Ситуації, пов’язані з кримінальною відповідальністю за фіктивний шлюб, можуть бути складними та вимагати професійної юридичної допомоги. Отже, важливо зазначити, в яких випадках може знадобитися адвокат:

  • Звинувачення в фіктивному шлюбі: Якщо вас або вашого клієнта звинувачують у фіктивному шлюбі та йому загрожує кримінальна відповідальність, адвокат може надати необхідну правову консультацію та захист у суді.
  • Порушення процедур кримінального слідства: Якщо в процесі слідства порушуються права підозрюваного або обвинуваченого, адвокат може втрутитися для забезпечення справедливого процесу та виключення недопустимих доказів.
  • Апеляційна справа: Якщо ви або ваш клієнт визнані винними у фіктивному шлюбі, адвокат може представити інтереси на апеляційному рівні для перегляду рішення та визначення правильного застосування права.

Кримінальна відповідальність за фіктивний шлюб - urb 9479

Наша юридична компанія завжди готова допомогти

Наша юридична компанія «Приходько та партнери» має багаторічний досвід у сфері кримінального та інших сфер права та надає кваліфіковану допомогу в справах, пов’язаних з фіктивним шлюбом. Наші адвокати дбайливо вивчають кожен випадок, враховуючи всі його нюанси та особливості.

Ми готові надати нашим клієнтам професійну підтримку під час слідства, а також у суді. Наша мета – забезпечити наших клієнтів найвищим рівнем юридичної захисту та допомогти їм здобути справедливе рішення.

Не вагайтеся звертатися до нас, якщо у вас є питання чи потреба в юридичній допомозі. Ми завжди готові стати на ваш бік та вам на допомогу.

Наша місія – забезпечити правову справедливість та захист прав наших клієнтів в будь-яких обставинах.
Для консультації або розрахунку ціни послуг, пов’язаних з кримінальною відповідальністю за фіктивний шлюб, – заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація