Фото: КОМПЕНСАЦІЯ ЗА ПОРАНЕННЯ НА ВІЙНІ

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

КОМПЕНСАЦІЯ ЗА ПОРАНЕННЯ НА ВІЙНІ

Час прочитання: 3 хв.

Аби отримати передбачену чинним законодавством компенсацію за поранення на війні, потрібно спочатку пройти ВЛК. Результат засвідчить факт поранення та відповідного погіршення здоров’я, а також – подальшу придатність або непридатність до того, аби продовжити службу в війську. У багатьох випадках потрібно заручатися підтримкою фахових юристів вже на етапі ВЛК. Як свідчить практика, часто військовому доводиться боротися за те, аби постанова військово-лікарської комісії відображала його реальний стан. Тут ми знаємо, як діяти в межах чинного законодавства. До команди адвокатського бюро «Приходько та партнери» регулярно звертаються з такими запитами. Тож ми маємо потрібні знання, які допоможуть якісно та ефективно захистити ваші інтереси.

Поранення, лікування, ВЛК

Після отримання поранення військовослужбовець отримує спрямування на лікування, а тоді на ВЛК, яка дасть висновок про його стан здоров’я. Однак вагомою є роль не лише лікарів, а й уповноважених представників військової частини, оскільки вони мають видати довідку, де будуть зафіксовані обставини, за яких особа отримала поранення.

Тут дуже важливо проконтролювати те, щоб у довідці був зазначений причинно-наслідковий зв'язок поранення із виконанням бойових завдань. Як свідчить практика, з цим часто бувають проблеми, і тоді військовослужбовцю доводиться тривалий час боротися з бюрократією та збирати доказову базу стосовно того, що поранення отримано дійсно під час участі в бойових діях. Саме тому добре мати під рукою телефон хорошого військового юриста, який, у разі потреби, візьме на себе представницьку функцію у взаємодії та проконтролює коректність дій та висновків посадових осіб у той час, коли сам військовослужбовець перебуває у вразливому стані та сконцентрований на своєму здоров’ї.

Якщо від початку ставитися до цих питань саме так, можна мінімізувати ризики на випадок, якщо станеться прикра ситуація, коли військовий отримає поранення. Краще, якщо усе буде добре, але контакти військового юриста, які завжди напоготові, додадуть більше впевненості й спокою.

Оскарження постанови ВЛК

Якщо ви незгідні зі змістом постанови ВЛК, її можна оскаржити. Приміром, часто трапляється так, що після поранення військовий стає повністю непридатним для продовження служби, а лікарі пишуть у документах, що він є придатним з обмеженнями. Відтак, людина, яка об’єктивно не може служити, стає заручником ситуації. І, замість того, аби акцентуватися на власному здоров’ї, вона змушена шукати можливості для звільнення зі служби.

Постанови ВЛК оскаржуються до вищої ВЛК, центральної ВЛК або у судовому порядку.

 

Що варто знати про компенсацію?

Усе вищевикладене має прямий стосунок до питання компенсації та її розміру, оскільки останній залежить від того, яка шкода здоров’ю військовослужбовця була завдана унаслідок поранення. Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та їх сімей», а також Постанова Кабміну №975 від 25.12.2013 регулюють розміри виплат. Цей розмір напряму залежить від того, чи була отримана інвалідність унаслідок поранення. Якщо так, то І група передбачає виплату 400-кратного розміру прожиткового мінімуму, ІІ група – 300-кратного розміру, а ІІІ група – 250-кратного. Група інвалідності визначається за результатами розгляду МСЕК.

Якщо ж поранення не спричинило інвалідності, військовий теж може отримати компенсацію. Правда, її розмір буде дещо меншим – 50 або 70 прожиткових мінімумів.

Наша команда допоможе Вам відстояти ваші права та не страждати від бюрократичного фактору, який часто супроводжує сферу військового права.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація