Компенсація за майно при розлученні

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

Компенсація за майно при розлученні

Час прочитання: 3 хв.

Пара громадян, яка перебуває в офіційно зареєстрованому шлюбі, набуває будь-яку річ на праві спільної сумісної власності.

Це правило лише не застосовується до речей, що мають призначення для індивідуального користування (одяг, косметичні засоби, засоби гігієни, аксесуари тощо).

Тобто у випадку розлучення, майно набуте за час існування шлюбу підлягає поділу в рівній частці між обома членами подружжя. Однак, що робити в тій ситуації, коли річ або майно не можна розділити порівну?

В такому випадку можна прохати суд про призначення грошової компенсації за частку у відповідному майні. В чому і наявна актуальність обраної тематики.

А тому у цій статті ми поговоримо про особливості призначення компенсації за майно при розлученні.

Що таке грошова компенсація при поділі майна між подружжям?

Грошова компенсація під час поділу спільно нажитого майна між подружжям - це чудовий спосіб вирішення питань щодо справедливого розподілу майна між сторонами під час розірвання шлюбу.

Оскільки із її застосуванням, одному із подружжя виплачуються грошові кошти в еквівалентній вартості певного активу чи частини майна.

Вона найкраще підходить для застосування тоді, коли неможливо рівноцінно розділити майно між особами (наприклад, поділ автомобіля, один громадянин залишає за собою право власності на транспортний засіб, а інший отримує грошові кошти за свою частку володіння цим авто).

Які слід враховувати основні аспекти грошової компенсації за майно при розлученні?

  • Обрання фізичними особами активів або майна, яке може підлягати грошовій компенсації;
  • Проведення ринкової оцінки вартості цього майна або активів, що підлягають поділу між подружжям;
  • Узгодження суми грошової компенсації в усному форматі між особами;
  • Укладення письмового договору в якому сторони передбачають умови за яких відбувається виплата грошової компенсації, її розмір при поділі майна, що перебуває у спільній сумісній власності;
  • Здійснення виплати грошової суми.

Зверніть увагу! Якщо сторони не можуть домовитись в добровільному порядку про грошову компенсацію за ту чи іншу частину майна, що перебуває у спільній сумісній власності, то в такому випадку суд може самостійно визначити її розмір та призначити одному із членів подружжя.

Крім цього, подружжя перед укладенням шлюбу можуть у шлюбному договорі, також прописати умови за яких здійснюється виплати грошової компенсації.

Що зазначає законодавство про грошову компенсацію?

Із аналізу положень Сімейного кодексу вбачається, що присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно, зокрема на житловий будинок, квартиру, земельну ділянку, допускається лише за його згодою, крім випадків, передбачених ЦКУ.

Присудження одному з подружжя грошової компенсації можливе за умови попереднього внесення другим із подружжя відповідної грошової суми на депозитний рахунок суду (ч. 4, 5 ст. 71 СКУ).

Таким чином, для того, щоб застосувати положення щодо грошової компенсації при поділі майна між громадянами, повинна бути згода одного із членів подружжя на проведення такої процедури та внесення відповідної суми коштів на банківський рахунок судового органу влади.

Якщо у вас залишились питання щодо компенсації за майно при розлученні між подружньою парою, то в такому випадку обовʼязково звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда розуміється на всіх юридичних аспектах призначення грошової компенсації, а тому надасть всі вичерпні відповіді на рахунок даної проблематики. А тому не зволікайте та звертайтесь саме до нашої компанії!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація