Фото: КОМПЕНСАЦІЯ ПДВ. ЯК ОТРИМАТИ ВІДШКОДУВАННЯ ПДВ?

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

КОМПЕНСАЦІЯ ПДВ. ЯК ОТРИМАТИ ВІДШКОДУВАННЯ ПДВ?

Час прочитання: 2 хв.

В Україні діє система податку на додану вартість (ПДВ), стандартна ставка якої становить 20%.

Підприємства можуть вимагати відшкодування ПДВ за товари та послуги, використані в комерційних цілях. Отож, пропонуємо розібратись, що ж собою сьогодні являє бюджетне відшкодування ПДВ.

Так, п.п. 14.1.18 Податкового кодексу України говорить нам, що це відшкодування від’ємного значення податку на додану вартість (далі - ПДВ) на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування ПДВ за результатами перевірки платника. Від’ємне значення, про яке йде мова – це різниця між податковим кредитом та податковими зобов’язаннями задекларованими за відповідний звітній період. Тобто, ПК-ПЗ=від’ємне значення.

Процес отримання відшкодування ПДВ в Україні відносно простий. Згідно з п.200.7 ст. 200 ПКУ платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію з податку на додану вартість та заяву про повернення суми бюджетного відшкодуванню, яка відображаються у податковій декларації.

Для того, щоб отримати бюджетне відшкодування, необхідно мати сукупність наступних факторів:

  • Сума ПДВ, що буде заявлятись до відшкодування має бути сплаченою.
  • Сума відшкодування не може бути більшою за реєстраційний ліміт.
  • У платника податків, що заявляє бюджетне відшкодування має бути відсутній податковий борг.

Звертаємо увагу, що під час воєнного стану у підприємців також є можливість заявляти бюджетне відшкодування ПДВ. Так, п.п. 69.11 Податкового кодексу України робить можливими камеральні перевірки, які проводяться на основі заяви про повернення суми бюджетного відшкодування згідно. Крім того, якщо заявляється на відшкодування ПДВ, то може бути призначена документальна позапланова перевірка на підставі п.п. 78.1.8 у строк 60 календарних днів, які будуть наступними за граничним строком подачі податкової декларації (п. 200.11 ПКУ). Якщо декларацію подали пізніше, то за днем її фактичного подання. При цьому, при заявленні до відшкодування суми понад 100 тис. грн перевірка стає вже обов’язковою. На наступний день після закінчення камеральної/документальної перевірки сума відшкодування вважається узгодженою, яка протягом 5 операційних днів після узгодження Казначейством виплачується у заявлений платником податку спосіб.

 

Окремо звертаємо увагу, що підприємство має право самостійно визначити яким чином використати суму бюджетного відшкодування. Серед варіантів - отримати заявлену суму на поточний рахунок, зарахувати цю суму як сплату боргу з ПДВ, зарахувати як сплату іншого податку, або ж перенести від’ємне значення на наступний період. Крім цього, можна комбінувати наведені вище варіанти.

Якщо Ви бажаєте реалізувати Ваше право на відшкодування ПДВ звертайтесь до фахівців податкової практики юридичної компанії «Приходько та партнери».

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація