"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".
Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з військової служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.
Комісування за станом здоров’я
На жаль не всі володіють прекрасним здоров’ям та йдуть захищати Батьківщину повністю здоровими. Велика кількість військовозобов’язаних залучаються до армії з певними проблемами у фізичному стані, наявністю хронічних захворювань, травмами, вадами розвитку та інші медичними аспектами, які у процесі несення служби погіршуються ще більше. Травми, каліцтва, поранення все це вливає на самопочуття та організм в цілому. І тоді постає питання як продовжувати нести службу.
Травми серед військовослужбовців можуть виникати з різних причин і бути різної природи. Це можуть бути як бойові травми, що виникли внаслідок бойових дій і можуть включати поранення від куль, фрагментів вибухових пристроїв, обладнання та інше, нехірургічні травми, до них можуть відноситися набуті травми, такі як забій, струс мозку, розриви зв'язок, переломи кісток тощо, які можуть виникнути через нещасні випадки, падіння, навантаження та інші обставини.
Психологічні травми: військові конфлікти можуть призводити до психологічних травм, таких як посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), депресія, тривожні розлади і інші.
Психічні проблеми і травми внаслідок навчання та фізичної підготовки: військовослужбовці піддаються інтенсивному фізичному та психологічному навантаженню, що може призводити до травм, таких як зв'язкові розриви, переломи та інші спортивні травми.
Проте, на жаль, комісування з армії за станом здоров’я є нелегкою задачею, а тим більше комісування під час воєнного стану, оскільки критерії є більш жорсткими ніж в мирний час.
Захворювання, з якими військовослужбовця можуть визнати непридатним містяться у Наказі Міністерства оборони України «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» 14.08.2008 № 402.
Причинами комісування з армії за станом здоров’я можуть будуть поранення, погіршення фізичного здоров’я настільки, що не дозволяє проходити службу надалі.
Чи можливе комісування після поранення?
Звільнення за станом здоров’я можливе лише на підставі висновку ВЛК, тобто це єдина комісія, яка видає документ – висновок (постанову), яка додається до рапорту та є документом, який підтверджує непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку або про непридатність до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців.
Відтак, військово-лікарська комісія - визначає ступінь та наслідки поранення військовослужбовця, а також можливість продовження його служби або звільнення. Ця процедура має важливе значення для визначення подальших дій військовослужбовця, а також для надання йому відповідних медичних, правових та соціальних пільг.
Щоб комісуватися за станом здоров’я потрібно написати рапорт на звільнення та додати висновок (постанову) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку або про непридатність до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців.
Якщо у Вас залишилися питання з приводу придатності до служби або супроводу по звільненню, звертайтеся до ЮК «Приходько та партнери» за юридичною допомогою в цих питаннях.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з військової служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня