"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

КНИГУ СКАРГ – НА СІТНИК

Уряд своєю постановою від 06.03.2018 р № 168 внесло дві поправки до Порядку провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів.
Кабмін скасував обов’язок суб’єктів господарювання забезпечити наявність в куточку покупця Книги відгуків і пропозицій. З Інструкції, що регламентує ведення Книги, приходимо до висновку, що можуть зітхнути з полегшенням всі підприємства (одиниці) роздрібної торгівлі та закладів ресторанного господарства незалежно від форм власності (в тому числі ФОП).

І хоча зазначена Інструкція нікуди не поділася, дотримуватися її вимоги більше не потрібно, оскільки вони суперечать нормативним актом вищої сили (постановою КМУ).
У будь-якому випадку коментована постанова НЕ скасовує вимогу про наявність на видному та доступному місці куточка покупця, в якому до цих пір було розміщувати Книгу скарг. Як і раніше, в куточку покупця повинна бути приведена інформація про найменування власника або уповноваженого ним органу, а також адреси і номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів.
До слова, за відсутність або неправильне оформлення куточка загрожує адмінштраф у розмірі від 17 до 170 грн., А при повторному протягом року порушенні – від 85 до 459 грн. (Ст. 155 КпАП).
У Порядку прописали, що при відсутності в касі монет дрібних номіналів касир зобов’язаний здійснити округлення загальних сум розрахунків в порядку, передбаченому НБУ. Тобто за правилами, прописаним в постанові Правління НБУ від 15.03.2018 р № 25.
Нічого нового в цій частині Кабмін не сказав. Але зате полегшив контролерам «доступ» до адмінштрафів за ст. 155 «Порушення правил торгівлі і надання послуг …» КоАП.
Тому нагадаємо, що округляти потрібно тільки загальні в чеку суми розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги). Вартість кожного товару не округляєте.
Округлення проводите при відсутності монет дрібних номіналів. Якщо такі монети є у якійсь зі сторін розрахунків, ні про яке округленні мова не йде.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація