КЕЙС. ЯК СКАСУВАТИ АРЕШТ ЛІМІТУ ПДВ?

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

КЕЙС. ЯК СКАСУВАТИ АРЕШТ ЛІМІТУ ПДВ?

Час прочитання: 3 хв.

 01.08.2019 року між Адвокатським бюро «Приходько та партнери» та клієнтом було укладено договір про надання правової допомоги. Клієнт звернувся за правовою допомогою через блокування роботи підприємства шляхом накладення арешту на ліміт ПДВ.

Хронологія подій

 13 березня 2019 року за клопотанням прокурора слідчим суддею Дніпровського районного суду міста Києва було винесено ухвалу про арешт майна.

 Вказаною ухвалою було накладено арешт на майно, шляхом заборони відчуження, розпорядження та користування майном, а саме на активи – суми ліміту ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ в Державній фіскальній службі України, підприємства нашого клієнта, шляхом блокування сум податку в системі електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА ПДВ) (ліміт ПДВ) на яку підприємство має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

 Нашими адвокатами подано клопотання про скасування арешту.

 Аргументи оскарження

 У розумінні положень статті 131 КПК України заходом забезпечення кримінального провадження є арешт саме майна, до переліку якого, згідно зі ст. 190 Цивільного кодексу України сума ПДВ в СЕА ПДВ не входить, оскільки не володіє відповідними ознаками. Так, сума реєстраційного ліміту в СЕА ПДВ є просто записом в системі електронного адміністрування ПДВ, має виключно адміністративно-правову природу та існує лише в межах адміністративних правовідносин між платником податків і органом ДФС.

 Керуючись ст. 316 ЦК України, правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

 Згідно ст. 200-1.1. ПК України (далі – ПК України): «система електронного адміністрування податку на додану вартість забезпечує автоматичний облік ПДВ в розрізі платників податку». Тобто, система електронного адміністрування ПДВ - це база даних ДФС, яка аналізує та проводить автоматичний облік ПДВ по кожному підприємству. Показники (суми ліміту ПДВ) є, за своєю суттю, обліком господарських операцій платника ПДВ в електронній системі, що здійснюється відповідно до вимог ПК України.

Отже, підприємство не має права власності на ліміт ПДВ, оскільки, за своєю суттю, ліміт - це показник здійснення господарської операції, який не є грошовими коштами або електронними грошима.

 Вказані показники у базі даних не є об'єктом матеріального світу, не можуть вважатись власністю підприємства, грошовими коштами чи електронними грошима, а тому не є об'єктом права власності, яке може бути обмежене шляхом накладення арешту в порядку, передбаченому ст. 170 КПК України.

 Відповідно до п. 2 Розділу II Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на Додану вартість» N 643-19 від 16.07.2012 року встановлено, що на рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість не поширюється дія Закону України «Про виконавче провадження», зокрема, на кошти, що перебувають на таких рахунках, не може бути накладено арешт та звернено стягнення.

 Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Отже, ліміт ПДВ не може бути речовим доказом, відповідно до положень ст. 98 КПК України, його неможливо конфіскувати, здійснити його відчуження, та спрямувати на погашення цивільного позову, а тому арешт було накладено безпідставно, необґрунтовано та з порушенням приписів ч. 10 ст. 170 КПК України і він підлягає скасуванню.

 Висновок

 21 серпня 2019 року Слідчим суддею Дніпровського районного суду м. Києва винесено ухвалу, якою клопотання задоволено в повному обсязі.

 09 вересня 2019 року нами отримано підтверджуючий лист з ДФС України про повне виконання ухвали шляхом зняття арешту з ліміту ПДВ.

 Отже, можна зробити висновок, що податкові органи використовують процедуру накладення арештів на ліміти ПДВ для блокування роботи недобросовісних платників податку, іноді під дію ухвал про накладення арешту підпадає і реальний бізнес, так як ніколи не відомо достовірно, наскільки відповідальний Ваш контрагент.

 Наша компанія здійснює дієвий захист бізнесу від блокування роботи підприємств непрофесійними діями податкових органів.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація