Кейс: розірвання шлюбу та встановлення місця проживання дітей з одним із батьків

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві та спадкових справах

Зв'язатися зараз

Кейс: розірвання шлюбу та встановлення місця проживання дітей з одним із батьків

Час прочитання: 2 хв.

Клієнт звернувся до нашої юридичної компанії з метою розлучення у судовому порядку.

Одним з найважливіших для клієнта запитів стало юридичне закріплення факту постійного проживання дітей з ним, оскільки він забезпечує дітям належні житлові умови, опікується інтересами і потребами дітей, займається вихованням, слідкує за їх розвитком та здоров’ям, має достатній для повноцінного та всебічного розвитку дітей дохід.

Інша сторона знаходиться за кордоном, підтримує зв’язок з дітьми у телефонному режимі та надає матеріальну допомогу.

Кейс: розірвання шлюбу та встановлення місця проживання дітей з одним із батьків - portrait sad girl with parents arguing

Основні питання:

  • як відбувається процес закріплення місця проживання неповнолітніх дітей з матір’ю чи батьком;
  • який перелік документів необхідно зібрати для подання до суду;
  • чи обов’язкова присутність обох батьків на засіданні.

Перш за все, клієнту було надано розгорнуту юридичну консультацію щодо всіх нюансів даної справи на підставі аналізу отриманої від клієнта інформації.

Зокрема, варто звернути увагу на:

  • необхідність залучення третьої особи — служби у справах дітей та сім’ї, яка подає суду висновок щодо доцільності визначення місця проживання дітей з одним із батьків. Висновок формується працівниками служби на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, а також на підставі інших документів, які стосуються справи;
  • важливість підготовки доказової бази для збільшення шансів ухвалення рішення на Вашу користь. Наприклад, це можуть бути докази щодо: наявності належних житлових та матеріальних умов; спільної реєстрації та фактичного проживання з дітьми; піклування про здоров’я та розвиток дітей. Можливе також залучення до справи свідків.

Наступним етапом було зібрання необхідних матеріалів для справи, складення позовної заяви відповідно до вимог чинного законодавства із зазначенням наявних обставин, визначення суду, до якого має бути подана заява.

Важливо: у разі наявності на утриманні позивача малолітніх або неповнолітніх дітей позов про розірвання шлюбу може бути поданий за місцем його реєстрації. Отже, провадження по даній справі було відкрито за місцем проживання клієнта, а не іншої сторони.

До справи було залучено службу у справах дітей, яка на основі поданих документів та обстеження житлових умов надала необхідний висновок. Відповідач знаходився за кордоном, однак був належним чином повідомлений про розгляд справи.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку про наявність правових підстав для задоволення позову, шлюб між сторонами було розірвано, а місце проживання неповнолітніх дітей закріплено за клієнтом. Після закінчення терміну на апеляційне оскарження та набрання рішенням законної сили адвокат отримав копію рішення суду.

Таким чином, дана категорія справ має безліч нюансів, які необхідно враховувати при поданні до суду.

Завдяки багаторічному досвіду та індивідуальному підходу до кожної справи наші юристи та адвокати допоможуть Вам отримати бажаний результат!

 

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація