КАМЕРАЛЬНА ПЕРЕВІРКА ВІД «А» ДО «Я»

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

КАМЕРАЛЬНА ПЕРЕВІРКА ВІД «А» ДО «Я»

Час прочитання: 4 хв.

Камеральна перевірка – це така перевірка, яку представники контролюючого органу проводять у своєму приміщенні на підставі інформації, зазначеної у податкових деклараціях платника податків, та інформації з системи електронного адміністрування ПДВ. Також може використовуватися інформація, розміщена в реєстрі акцизних накладних і системі електронного адміністрування реалізації етилового спирту та пального.

Порядок призначення

Одна з ключових особливостей цього виду перевірки полягає в тому, що її проводять посадові особи ДПС, не потребуючи для того спеціального рішення зі сторони керівника. Рішення заступника чи іншої уповноваженої особи теж не потрібне, аби проводити камеральну перевірку. Згода платника податків і його присутність теж не вимагаються.

Предмет перевірки

В ході подібних заходів з боку ДПС може перевірятися:

  • чи своєчасно подані податкові декларації/розрахунки або накладні;
  • чи своєчасно подані розрахунки коригування податкових накладних;
  • чи своєчасно подані розрахунки акцизних накладних в Єдиному реєстрі, де вони фіксуються;
  • чи своєчасно сплачена узгоджена сума податкового або грошового зобов’язання.

Що стосується останнього пункту, то своєчасність перевіряється на підставі даних з відповідних інформаційних баз.

Строк і період проведення перевірки

Коли ми говоримо про строк проведення перевірки, він залежатиме від того, на якій підставі вона здійснюватиметься. Якщо потрібно перевірити податкову декларацію чи уточнюючий розрахунок, то на це у податківців є 30 календарних днів, які починають рахуватися за останнім днем граничного строку подання таких документів. Якщо ж документи подані з запізненням, то цей строк настає за днем їх фактичного подання і теж триває 30 календарних днів.

Якщо йдеться про інші питання, то на це є 1095 днів, починаючи з дня, наступного за завершенням граничного строку подання декларації чи сплати грошових зобов’язань, які нарахував контролюючий орган. Якщо декларація була надана пізніше граничного строку, то, як і в попередньому випадку, згаданий термін рахується з дня, наступного за датою фактичного подання документу.

Коли перевіряють контрольовану операцію, це має відбуватися не пізніше від 2555 дня, котрий настає за останнім днем після граничного строку подання декларації чи сплати грошових зобов’язань. Якщо декларація подана з запізненням, то 2555 днів рахуються з дня, наступного за днем її фактичного подання.

Яким чином перевірка здійснюється?

Представники ДПС проводять перевірку, працюючи з зазначеними вище даними. Вони це роблять на місці своєї роботи, не виїжджаючи в офіс до платника податків чи на місце іншого об’єкта права власності компанії. Цим камеральна перевірка відрізняється від виїзної.

Що приймається за результатом перевірки?

За результатом перевірки податківці складають або акт, або довідку. Коли йдеться про довідку, це означає, що порушень законодавства не виявлено. Якщо ж складено акт, це значить, що представники ДПС вбачають порушення чинного законодавства у діях платника податків.

 

Що робити якщо отримали акт?

Якщо ви отримали акт за результатами перевірки, його можна оскаржити у 10-денний термін. Передбачено адміністративний формат оскарження, оскільки такі справи не є предметом судового розгляду.

Як свідчать численні звернення наших клієнтів, податківці часто діють некоректно, перевищують службові повноваження та вбачають порушення податкового законодавства там, де насправді їх немає. Тож команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» готова здійснити юридичний супровід подібних справ, аби допомогти вам відстояти свої законні права й інтереси.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація