Календарна вислуга років військовослужбовців
E-mail
honcharenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-41

Юрист в галузі військових пенсій та військового права.

Зв'язатися зараз

Календарна вислуга років військовослужбовців

Час прочитання: 3 хв.

Що таке календарна вислуга років?

Календарна вислуга років військовослужбовців - це визначений законодавством порядок обчислення тривалості військової служби таких осіб у Збройних Силах України, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях, а також правоохоронних та інших органів які входять до поняття Сили Безпеки й Оборони України, та інших державних органах, які відповідно до чинного законодавства мають право на певне пенсійне забезпечення. Розрахунок такої вислуги років є основою для визначення права на пенсію та її розміру для військовослужбовців.

 

Як розрахувати календарну вислугу років?

Верховний Суд роз'яснив, що для підрахунку календарної вислуги років використовується календарний місяць, який дорівнює 30 дням та календарний рік для підрахунку вислуги приймається як 365 днів.

Цей метод обчислення надає можливість уніфікувати підрахунок тривалості служби для різних категорій військовослужбовців та встановити універсальні принципи розрахунку календарної вислуги років, що забезпечує однаковий підхід до всіх.

Умови та розміри пенсійних виплат

Для того аби була можливість отримати пенсійні виплати за вислугу років, особа має відповідати певним умовам.

Обставина №1 - коли настає момент звільнення військовослужбовця до запасу, попри поточний вік особи, але якщо його термін мінімальної загальної календарної вислуги понад 25 років. Тобто навіть якщо людині ще не досягла віку 45 років, але вона має вказану вислугу – такий військовослужбовець отримує право на пенсійне грошове забезпечення.

  • Розмір грошового забезпечення (пенсії) за наявності загальної вислуги від 25 років, попри поточний вік людини, складатиме відсоток від заробітної плати, яку особа отримувала перебуваючи на службі (50% за 20 років які особа перебувала на службі та додатково ще 3% за кожен додатковий рік який особа відслужила після того, як загальна вислуга досягла 20 років).

Обставина №2 - у випадку досягненні особою віку 45 років на етап коли подалась заява на звільнення до запасу та наявності загального страхового стажу не менше 25 років, з яких принаймні половину цього стажу становить служба у військових та правоохоронних органах чи інших силових структурах.

  • Розмір пенсії в цьому випадку становитиме відсоток від попереднього грошового забезпечення плюс 1% за кожен рік служби понад 25 років.
    Для учасників бойових дій передбачено пільговий розрахунок вислуги - 1 місяць участі у бойових діях прирівнюється до 3 місяців звичайної військової служби.

 

Потрібна допомога?

Щоб гарантовано одержати якісне юридичне обслуговування та захист своїх прав, звертайтесь в компанію «Приходько та партнери».

Тут ви можете розраховувати на:

  • Індивідуальний підхід до вашої конкретної ситуації
  • Компетентну правову допомогу
  • Захист ваших інтересів кваліфікованими фахівцями
  • Високий рівень обслуговування

Це допоможе розв’язати вашу проблему з дотриманням законних інтересів. Якщо Вам потрібна консультація або допомога юриста в пенсійних питаннях - заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація