КАДРОВА ДОКУМЕНТАЦІЯ ФОП

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

КАДРОВА ДОКУМЕНТАЦІЯ ФОП

Час прочитання: 2 хв.

 Ми вже неодноразово досліджували різні питання здійснення господарської діяльності фізичними особами-підприємцями. ФОП, як і товариства можуть мати у власній структурі найманих працівників. Тож: "Яку кадрову документацію ведуть ФОПи з найманими працівниками?"

  Штатний розклад

 Згідно з листом Міністерства Фінансів України - це необов'язковий для ФОП документ. Але, по-перше, працівники Держпраці та ДПС з цим не погоджуються, а по-друге - міняти штатний розпис набагато простіше, ніж трудовий договір (посадовий оклад працівника в будь-якому випадку потрібно десь передбачити). Крім того, Міністерство соціальної політики України в листі від 21.05.2019 року № 34/0/23-19/133 роз’яснило, що штатний розпис мають складати всі, хто використовує найману працю.

 Штатний розклад являє собою документ, в якому наведено перелік посад, їх кількість і розміри окладів по кожній посаді окремо. Штатний розпис затверджується у даному випадку ФОПом.

  Правила внутрішнього трудового розпорядку

 Це локальний нормативний акт, що регламентує організацію праці у підприємця. Їх наявність обов'язкова для всіх без винятку роботодавців, оскільки цього вимагає Кодекс законів про працю. Відсутність правил кваліфікується як порушення трудового законодавства, за яке роботодавець несе фінансову відповідальність - штраф у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, тобто зараз це 5000 гривень.

 Особисті картки працівників ФОП зобов'язані вести за формою № П-2. У даній формі зазначається інформація про освіту (в тому числі професійну), кваліфікацію, останнє місце роботи, склад сім’ї, паспортні дані, відомості про військовий облік, відомості про призначення і переведення, відпустки.

 Трудовий договір для ФОП роботодавця обов'язковий. Працівник може бути допущений до роботи тільки після того, як з ним укладено трудовий договір, оформлений наказом або розпорядженням про прийняття на роботу. Підприємець укладає трудовий договір з працівником тільки в письмовій формі в двох примірниках; один зберігається у підприємця, інший - у працівника.

  Розпорядження і заяви 

 Вважається, що підприємець не може наказати самому собі, тому ФОП зазвичай використовують розпорядження, а не наказ. Але можна використовувати і форму наказу, свобода вибору залишається за Вами. Розпорядження необхідно видавати при прийомі, звільнення, переведенні працівника, при відпустках, при затвердженні штатного розкладу і призначення премії або матеріальної допомоги або ж вирішенні іншого організаційного питання. Заяви пишуться працівниками у довільній формі.

 Також потрібно заповнювати та зберігати:

  • Табель обліку робочого часу;
  • Графік відпусток;
  • Посадові інструкції.

 Якщо у Вас виникли запитання – звертайтеся, ми з радістю Вам допоможемо та надамо відповідь. Крім того, юридична компанія «Приходько та партнери» здійснює комплексний юридичний супровід бізнесу, а також, бухгалтерський аутсорсінг, тому ми можемо стати надійним партнером Вашого бізнесу!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація