ІНВЕСТОРІВ В УКРАЇНІ ЗАХИСТИЛИ НОВИМ ЗАКОНОМ

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ІНВЕСТОРІВ В УКРАЇНІ ЗАХИСТИЛИ НОВИМ ЗАКОНОМ

Час прочитання: 2 хв.

15 серпня стало для України днем прийняття важливого закону, який у суттєвій мірі захистить інвесторів, котрі вкладають кошти в українську сферу нерухомості. Цей нормативно-правовий акт вже давно був на часі та відобразив у собі запити тих людей, які хочуть більше безпеки, визначеності та гарантій, коли вкладають свої ресурси в об’єкти нерухомості в нашій державі.

Тож прийнято закон «Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому», з чим тепер можна привітати усіх, хто на нього очікував.

Що передувало прийняттю нормативно-правового акту?

Є одразу декілька чинників, які вплинули на те, щоб закон був прийнятий. Серед них:

  • Потреба захисту інвесторів від можливої співпраці з недобросовісними компаніями-забудовниками.
  • Значні обсяги руйнувань житлового фонду та потреба в тому, аби сфера нерухомості була достатньо врегульованою, убезпеченою від хаосу та готовою до того, аби одразу після перемоги розпочати активну відбудову. Правове поле повинно тому сприяти.

Саме тому була нагальна потреба в тому, аби прийняти закон, котрий дозволить впоратися з низкою задавнених проблем.

Що саме передбачає новий закон?

Отож, серед конструктивних змін варто відзначити те, що:

  • Новий нормативно-правовий акт унеможливив продаж квартир, якщо забудовник не має повного спектру дозвільних документів, на підставі яких він зможе добудувати об’єкт.
  • Також унеможливлено продаж квартир, котрі не належать до окремих об’єктів майнових прав.
  • Забудовник має обов’язок перед інвестором не приховувати інформацію про те, скільки вже квартир придбано в будинку.

Закріплення цих важливих положень у законодавстві стало вагомим кроком до того, щоб якісно унормувати українське законодавство, адаптувавши його до об’єктивних потреб часу.

Що ще змінилося?

Як зазначають законодавці, раніше доволі поширеною була схема, за якою нежитлові приміщення будинку продавали як житлові. Це відбувалося, коли одну велику квартиру ділили на кілька маленьких. Нинішній порядок, котрий передбачає більш жорстку реєстрацію усіх об’єктів, робить неможливою подібну ситуацію.

А ще передбачена можливість інвестора розривати той договір з компанією-забудовником, який є для нього невигідним. Таке може трапитися, коли забудовник, приміром, вирішив без попередження змінити технічні параметри квартири. Але це не єдина ситуація. Також подібне можливо, якщо термін здачі будинку в експлуатацію затримано більш, аніж на півроку.

Отож, варто відзначити, що такі зміни законодавства є позитивними. Хоча вони й накладають більше обов’язків на будівельні компанії, упорядкованість правового поля не є страшною для тих забудовників, які не бажають порушувати законодавчих норм. Водночас інвестори матимуть більше певності та спокою, що вкладають свої кошти в дійсно надійні будівельні проекти.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація