Індексація пенсій військовим у 2024 році

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців, у тому числі (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права.

Зв'язатися зараз

Індексація пенсій військовим у 2024 році

Час прочитання: 3 хв.

Коли йдеться про питання індексації пенсій військовослужбовців, варто звернути увагу на такий нормативно-правовий акт як Постанова КМУ № 185 від 23 лютого 2024 року «Про індексацію пенсійних і страхових виплат і додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році». Попри те, що ключове законодавство, яке регулює це питання, є у відкритому доступі, воно є достатньо складним – як за своїм змістом, так і в контексті практики застосування. Тому пенсіонери часто мають об’єктивну потребу в юридичній підтримці. Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» регулярно має справу з клієнтськими запитами, котрі перебувають на перетині військового та пенсійного права. Тож звертаючись, ви отримуєте кваліфіковану підтримку.

 

Які тези є ключовими у Постанові КМУ № 185?

Отже, вато знати, що:

  • Згідно з рішенням Уряду, з 1 березня 2024 року розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», підвищуються із застосуванням коефіцієнта збільшення у розмірі 1,0796. При цьому варто пам’ятати, що встановлена максимальна виплата у розмірі 1500 гривень.
  • Індексації підлягають пенсії, призначені відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», які були призначені до 31 грудня 2023 року включно.

Якщо у вас виникають питання з цього приводу, наші фахівці в ході консультування дадуть на них компетентні відповіді. Тож вам не доведеться самотужки розбиратися з нормами чинного законодавства та відповідними коефіцієнтами.

Що варто знати про врахування попередніх індексувань та доплат при індексації у 2024 році?

Вже згадуваною Постановою встановлено, що з 1 березня 2024 року при індексації розміру пенсії враховуватимуться такі чинники:

  • розмір збільшення пенсій відповідно до п. 2 урядової Постанови від 16 лютого 2022 року № 118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році»;
  • розмір збільшення пенсій відповідно до п. 2 урядової Постанови від 24 лютого 2023 року № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році»;
  • підвищення пенсії в силу її індексування, що встановлюється додатково до щомісячної доплати до пенсії, передбаченої постановою Кабміну від 14 липня 2021 року № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» (розмір щомісячної доплати становить 2000 гривень);
  • підвищення пенсії в силу її індексування, що враховується під час подальших перерахунків пенсії відповідно до частини 4 статті 63 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

 

Як бачите, нормативно-правова база, котра регулює це питання, є достатньо широкою та складною. Аби добре в ній орієнтуватися, потрібно регулярно працювати в цій темі та не лише знати ключові закони й постанови, а й слідкувати за оновленнями законодавства.

Юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» допоможуть вам розібратися, а у разі проблем забезпечать супровід у взаємодії з уповноваженими державними органами та представництво інтересів у суді.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація