Імміграція в Україну: зміни в законі “Про імміграцію”

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права

Зв'язатися зараз

Імміграція в Україну: зміни в законі “Про імміграцію”

Час прочитання: 3 хв.

У кінці червня цього року змінилося законодавство України, яке регулює питання імміграції. Зокрема це стосується Закону «Про внесення змін до Закону України «Про імміграцію». Трансформації торкнулися порядку імміграції до нашої держави іноземців та осіб без громадянства. Зміни набудуть чинності 20 жовтня, тож варто приділити цьому питанню більше уваги. А особливо – з огляду на те, що колектив нашої адвокатської компанії спеціалізується, у тому числі, на питаннях міграційного права. Адвокатське бюро «Приходько та партнери» є командою фахівців, які добре знаються на предметі своєї діяльності, тож надають якісні послуги. Пропонуємо більш детально зупинитися на тому, що змінилося в законодавстві, яке регулює питання імміграції.

Імміграція в Україну: зміни в законі "Про імміграцію" - brand protection 2Які зміни відбулися?

Отож, зміни є наступними:

  • Законодавці визначили, що варто розуміти під «безперервним перебуванням на території України». Це значимо для тих людей, які проживали на території нашої держави протягом останніх 5 років та хочуть бути прийнятими до громадянства. Водночас, саме безперервне проживання належить до підстав для імміграції та отримання посвідки на постійне проживання.
  • Повноваження ДМС в питанні визначення квоти імміграції були розширені. Якщо порівняти з тим, як це було раніше, то до нинішніх законодавчих змін квоту імміграції визначав Кабмін раз на рік. Тепер ДМС у випадку масового прибуття іммігрантів може звертатися до уряду з відповідним поданням.
  • Змінилися умови для отримання дозволу на імміграцію чоловіка, дружини чи неповнолітніх дітей людини, яка вже має посвідку на постійне проживання. Треба, щоб цей шлюб тривав не менше 2 років. Також важливим є інший критерій – факт спільного проживання в Україні.
  • Розширено перелік категорій осіб, які мають право на імміграцію. Про відповідні правові норми та їх трактування ми детально розповідаємо на своїх консультаціях, відповідаючи на питання клієнтів.
  • Розширилися повноваження представників ДМС, аби проводити перевірки з метою визначення наявності або відсутності обставин, котрі унеможливлюють те, щоб особа отримала дозвіл на імміграцію. Раніше такі повноваження не мали юридичного закріплення й відображення в чинному законодавстві, що ускладнювало роботу ДМС.

Імміграція в Україну: зміни в законі "Про імміграцію" - photo 2022 07 13 16 54 22

Окрім усього переліченого, окремо варто виділити визначення обставин, при яких шлюб з громадянином чи громадянкою України не є підставою для дозволу на імміграцію. Це ситуація, коли люди мешкають окремо, або встановлено факт, що другий з подружжя отримав матеріальну плату за згоду вступити до шлюбу. Якщо казати простими словами, йдеться про фіктивний шлюб.

 

Імміграція в Україну: зміни в законі "Про імміграцію" - information deskЯкі висновки можна зробити?

Українське міграційне законодавство тепер стало більш жорстким. Але, разом з тим, саме в такому форматі воно інтегрує нашу державу до ЄС, оскільки унеможливлює ситуації підробки підстав для отримання дозволу на імміграцію.

Якщо Ви хочете отримати відповіді на свої питання стосовно цієї теми, то можете звернутися до нас за консультацією. Ми працюємо як очно в своєму офісі, так і онлайн. Тож є нагода обрати комфортний для себе формат консультації. А ще ми пропонуємо послугу юридичного супроводу під час Вашої взаємодії з уповноваженими державними органами, аби ця взаємодія була для Вас максимально комфортною.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація