"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".
Керівник практики міграційного права
Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.
Хто приймає рішення про визнання особою без громадянства?
Стаття 1 Закону «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» фіксує те, що особою без громадянства є та людина, котра не розглядається як громадянин жодної з держав у відповідності до їх законодавства. Також у цьому контексті варто згадати про таке поняття як апатриди. Це особи без громадянства, правове становище яких всередині держави їхнього перебування, за деякими винятками, прирівнюється до статусу громадян. Якщо вас цікавлять конкретні аспекти перебування та прав осіб без громадянства в Україні, ви можете звернутися до юристів адвокатського бюро «Приходько та партнери», котрі якісно проконсультують у таких темах.
З яких причин в особи може не бути громадянства?
Щодо відповіді на питання, хто приймає рішення про такий статус особи, то тут варто зазначити, що усе залежить від обставин конкретного кейсу. Приміром, громадяни України не мають можливості відмовитися від громадянства нашої держави, якщо цей крок вестиме до набуття статусу особи без громадянства. Однак є країни, де так можна зробити. Тож у такому випадку особа набуває відповідного статусу, оскільки сама, за власною ініціативою, обрала відмовитись від громадянства. У деяких країнах, згідно з їхнім законодавством, жінка втрачає громадянство, вступаючи до шлюбу з іноземцем.
Щодо випадків, коли людина може стати апатридом, то вони також є наступними:
- народження від батьків-апатридів, які не виявили бажання, щоб їхня дитина стала громадянином держави, де народилася;
- позбавлення громадянства державою (наприклад, у деяких країнах такий засіб юридичного впливу може застосовуватися тоді, коли є політичні чи етичні мотиви, або ж – міркування безпеки, значимі для такої держави);
- втрата привілеїв раніше отриманого громадянства (якщо воно було одержано, приміром, на підставі шлюбу);
- припинення існування держави.
Важливим нормативно-правовим актом, котрий регламентує статус осіб без громадянства є «Конвенція про статус апатридів». Дуже важливою нормою цієї Конвенції є те, що такий статус не поширюється на біженців.
Що варто знати про права осіб без громадянства в Україні?
Згідно з нормами чинного законодавства України, особи без громадянства та іноземці, котрі легально проживають на території нашої держави, користуються майже усіма правами та свободами, що й громадяни. Це саме стосується обов’язків. Перелік винятків встановлено Конституцією, законами, а також – міжнародними договорами, до яких приєдналася Україна.
Щодо визнання особою без громадянства в Україні, то заява для набуття такого статусу подається до ДМС. Її може подати лише повнолітня дієздатна особа. Документи про визнання особою без громадянства розглядаються протягом 6 місяців. В окремих випадках термін може бути продовженим до 12 місяців. Разом із заявою потрібно подати:
- документ, котрий посвідчує особу або документ стосовно права на в’їзд та виїзд з України (його видає інша держава);
- документ, який підтверджує, що особа не перебуває в громадянстві іншої країни.
Також це може бути документ, котрим підтверджується висвітлена у заяві інформація.
Якщо ви потребуєте якісної консультації або юридичного супроводу згаданого процесу, ви можете звернутися до команди адвокатського бюро «Приходько та партнери». У нас працюють експерти, котрі спеціалізуються на наданні таких послуг.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Керівник практики міграційного права
Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.
Кейси по темі статті:
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня