ХТО ОТРИМАЄ ВИПЛАТИ ПО ЧАСТКОВІЙ ВТРАТІ РОБОТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ?

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

ХТО ОТРИМАЄ ВИПЛАТИ ПО ЧАСТКОВІЙ ВТРАТІ РОБОТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ?

Час прочитання: 3 хв.

 З початком введення карантинних заходів, влада обіцяла не залишити людей наодинці з проблемою. Звучали обіцянки про те, що громадяни, які частково втратили свій заробіток у зв'язку з карантином зможуть отримати компенсацію від держави.

 Уже минуло більше 2-х місяців з початку введення карантинних обмежень, але хтось отримав обіцяну допомогу?

 Це стосується не всіх, адже претендувати на допомогу від держави можуть тільки суб'єкти підприємницької діяльності (малий або середній бізнес), які перевели працівників на період карантину на неповний робочий день.

 Після оформлення допомоги працівник отримуватиме дві виплати:

  • Перша виплата - фактична заробітна плата за відпрацьований час.
  • Друга виплата - допомога в розмірі 2/3 від окладу працівника за кожен недопрацьований годину. Така допомога буде виплачуватися через роботодавця.

 Але для більшості роботодавців і таку допомогу не отримають. Це стосується тих, хто відправляє працівників у відпустку (в тому числі за свій рахунок). Так зробили більшість, адже на період карантину термін перебування у відпустці за свій рахунок не обмежується.

 Також, не можуть претендувати на допомогу від держави ті працівники, на підприємствах яких оформлено простій з виплатою 2/3 заробітної плати. Ще одна категорія працівників, які не отримують допомоги це ті, що працює на неповний робочий день з ініціативи працівника, тобто, якщо працівник сам попросив про переведення його на неповний робочий день або неповний робочий тиждень, то на компенсацію від держави він претендувати не може .

 Але навіть якщо працівник має право на отримання допомоги від держави у зв'язку з частковою втратою роботи, то отримати її не так просто.

 Для того, щоб отримати таку, допомога працівнику необхідно звернутися в центр зайнятості в 30-ти денний термін з моменту припинення діяльності підприємства.

 Але оскільки Порядок надання допомоги набрав законної сили тільки з 28.04.2020 року, то отримати допомогу за березень неможливо.

 Щоб отримати допомогу, зазвичай потрібно зібрати пакет документів. На сайті центру зайнятості є перелік документів, які необхідно зібрати.

 Серед основних документів це завірена керівником підприємства копія наказу про призупинення діяльності. В якому повинно бути відображено, що роботодавець за власною ініціативою встановив для працівників неповний робочий день. Але тут можуть виникнути труднощі, адже згідно зі ст. 32 КЗпП встановлення неповного робочого дня підпадає під кваліфікацію "зміна істотних умов праці" відповідно до законодавства працівник повинен бути попереджений про це за два місяці, яких в даному випадку не було.

 Але, якщо відкинути умови трудового законодавства, то теоретично центр зайнятості може призначити таку допомогу.

 Але знову ж таки є і інші підводні камені, зокрема, в роз'ясненні Держпраці відзначається, що під час карантину необхідно дотримуватися норм КЗпП, тобто попередження за два місяці про зміну істотних умов праці має бути. Якщо не виконати цю норму, то на роботодавця може бути накладено штраф у розмірі мінімальної заробітної плати, а на посадову особу ще й адміністративний штраф.

 Ще один документ, який буде потрібно працівнику для отримання допомоги - це довідка з податкової про сплату ЄСВ за останні 6 місяців.

 Навіть якщо допомога отримана і договір з центром зайнятості з роботодавцем укладено, залишається ще питання про її отриманні. З моменту укладення договору роботодавець повинен отримати кошти від центру зайнятості протягом трьох днів. Далі він повинен виплатити його працівнику за окремою відомістю і направити звіт про виплату протягом 5-ти днів з моменту проведення такої виплати.

 Також після закінчення виплати діють обмеження на звільнення працівників, які отримали таку допомогу. Звільнити працівника звичайно можна, але при цьому доведеться повернути допомогу, яка була виплачена, в окремих випадках в повному обсязі.

Ще про податки

 З такої допомоги також віднімаються податки, в тому числі ПДФО і військовий збір. Роботодавець повинен відобразити таке відрахування в формі № 1ДФ, хоча це і суперечить Податковому Кодексу України, зокрема п. П. 165.1.1, але роботодавці не хочуть сперечатися з податківцями.

 Отже, багато роботодавців і підприємств не отримали ніякої компенсації від держави за припинення своєї роботи в період карантину.

 Та й сам роботодавець не отримує нічого, адже така допомога передбачена на виплату працівникові, який працює неповний робочий день з ініціативи працівника.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація