ХТО МАЄ ПРАВО НА ВИПЛАТИ ЗА ЗАГИБЛОГО ВІЙСЬКОВОГО?

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

ХТО МАЄ ПРАВО НА ВИПЛАТИ ЗА ЗАГИБЛОГО ВІЙСЬКОВОГО?

Час прочитання: 3 хв.

Служба в ЗСУ – не лише почесний обов’язок громадян по захисту Батьківщини, а й щоденний ризик. На жаль, ніхто не має гарантій повернутися живим. Тож, якщо стається непоправне, держава має обов’язок підтримати сім’ю загиблого військовослужбовця. Одноразова допомога у розмірі 15 мільйонів гривень забезпечується відповідно до постанови Кабміну № 168 від 28 лютого 2022 року.

Яка ще допомога передбачена?

Окрім згаданої одноразової допомоги, члени родини можуть отримати допомогу на поховання. Ці кошти виплачуються військовою частиною та становлять 5 прожиткових мінімумів відповідно до постанови уряду № 829 від 22 травня 2000 року. Також є нормативно-правовий акт, який передбачає ідентичну виплату у випадку, коли військовий не загинув, а помер під час проходження служби. Тут ідеться про постанову Кабміну №975 від 25 грудня 2013 року.

Хто отримує виплати у зв’язку зі смертю військовослужбовця?

Про перелік цих осіб йдеться у ст. 161 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Отож, виплата розподіляється рівними частками між:

  • батьками загиблого;
  • одним з подружжя у випадку, якщо така людина не вступила до шлюбу вдруге;
  • дітьми, які не досягли 18-річного віку;
  • повнолітніми дітьми, які є студентами денної форми навчання, у випадку, коли вони не є старшими, ніж 23 роки;
  • дітьми, старшими 18 років, які мають інвалідність;
  • утриманцями загиблого.

Таким чином, законодавство усе детально регламентує. Однак на практиці часто виникають проблеми стосовно отримання виплати та справедливого її розподілу.

Юридичний супровід в отриманні виплати за загиблого

Трапляється, що бюрократичні фактори часто стають на заваді безперешкодному отриманню родиною загиблого передбаченої законодавством виплати. У такій ситуації доречним буде якісний юридичний супровід, котрий допомагає вирішити питання. Команда адвокатської компанії «Приходько та партнери» працює у категорії військових справ. Тож допомога нашим клієнтам у ситуаціях отримання виплат за загиблих військовослужбовців є частиною нашого фокусу практики. У цьому напрямку ми:

  • проконсультуємо, зорієнтувавши в актуальних нормах законодавства;
  • ознайомимо з алгоритмом дій та необхідними документами;
  • забезпечимо супровід у взаємодії з уповноваженими органами.

Це допоможе отримати потрібний результат, економлячи час та нерви.

 

Проблемні питання в отриманні виплати

Іноді трапляється так, що на виплату за загиблого претендують люди, які за його життя не мали до нього ніякого стосунку, окрім формального. Приміром, це може бути хтось з батьків, хто пішов з родини, не сплачував аліменти та не брав участь у вихованні дитини. Однак коли, вже будучи дорослою людиною, військовослужбовець гине за Батьківщину, а родина має право на допомогу від держави, деякі такі родичі можуть згадати про наявність родинних зв’язків. Фахівці компанії «Приходько та партнери» проконсультують, як від такого вберегтися та захиститися в правовому полі.

Підбиваючи підсумки…

Смерть рідної людини завжди є трагедією, тим паче, якщо вона обривається на війні. Проте, для родини важливо знайти в собі сили жити далі. І хоча ніякими коштами не компенсувати життя Героя чи Героїні, матеріальна допомога від держави бодай у якійсь мірі стає підтримкою.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація