Хто має право на відстрочку за новим законом?

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

Хто має право на відстрочку за новим законом?

Час прочитання: 3 хв.

Нещодавно було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку». Він кардинально змінив мобілізаційне законодавство, оскільки вніс трансформації у понад півтора десятка нормативно-правових актів. Тож якщо ви потребуєте якісної консультації щодо того, як ці зміни позначаться конкретно на вашій ситуації, зверніться до юристів адвокатського бюро «Приходько та партнери». За згаданим законом та його прийняттям ми слідкували досить давно – ще на етапі того, як він був законопроектом. Тож на сьогодні сформували у своїй роботі якісну внутрішню аналітику, здатну допомогти нашим клієнтам зорієнтуватися у своїх нинішніх перспективах щодо мобілізації.

Що змінилося, якщо говорити в загальному?

Підстави для відстрочки від мобілізації тепер звузилися. Так, здобуття другої та подальшої вищої освіти було вилучено з переліку. Також з’явилися конкретні вимоги до людини, котра здійснює постійний догляд за особою, яка цього потребує. Активних дискусій на етапі роботи над законопроектом набуло питання відстрочки від мобілізації чоловікам тих дружин, котрі мають 3 групу інвалідності. Новий закон конкретизував, за яких умовах така відстрочка можлива. Щодо відстрочки для тих, у кого дружина має 1 чи 2 групу інвалідності, то в цих випадках право залишається безумовним.

 

Важливим є те, що військовозобов’язані протягом 60 днів з моменту прийняття цього закону мають з’явитися до ТЦК та СП і оновити свої облікові дані. Це також можна робити через ЦНАП. У мережі можна було побачити багато новин та анонсів щодо електронного кабінету військовозобов’язаного, однак станом на сьогодні він поки не працює. Тож доведеться особисто завітати до одного з двох названих органів.

Також новий закон вводить стосовно військовозобов’язаних поняття «вимога». Якщо особа порушує правила військового обліку, їй можуть обмежити право керувати транспортним засобом.

Підводячи риску під усім сказаним, варто зазначити, що на сьогодні абстрагуватися від ТЦК неможливо. Тому своєчасне оформлення відстрочки, якщо ви маєте для неї підстави, є вкрай вагомим. Як свідчить практика, навіть маючи причину для відстрочки та з’явившись з нею до ТЦК, можна отримати повістку. Тому краще заручитися допомогою фахівця та його супроводом.

У кого залишилося право на відстрочку?

Щодо права на відстрочку, то, окрім згаданих вище категорій військовозобов’язаних, воно лишилося у наступних осіб:

  • осіб з інвалідністю усіх груп (однак законодавці передбачили повторне проходження комісії через 6-12 місяців);
  • тих, хто був звільнений з полону;
  • батьків 3 та більше неповнолітніх дітей – за умови, якщо особа не є боржником по сплаті аліментів;
  • батьків дитини з першою чи другою групою інвалідності;
  • батька неповнолітньої дитини, якщо другий з батьків проходить службу;
  • батьків і матерів-одинаків;
  • науковців та педагогів, працевлаштованих мінімум на 0,75 ставки;
  • опікунів недієздатної особи (має бути відповідне рішення суду стосовно її недієздатності).

 

Це перелічена лише частина тих, хто має право на відстрочку. Насправді перелік є значно ширшим. Водночас – не можна ігнорувати той факт, що він суттєво звузився порівняно з попередньою редакцією законодавства. Тож якщо ви хочете розібратися стосовно права на відстрочку саме у вашій ситуації, консультація та юридичний супровід від команди адвокатського бюро «Приходько та партнери» стануть дуже доречними.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація